Bursa'da Seçilen Mahalle Muhtarı Mazbatasını Alacağı Gün Hayatını Kaybetti Bursa'da Seçilen Mahalle Muhtarı Mazbatasını Alacağı Gün Hayatını Kaybetti

Antalya'da, 31 Mart yerel seçimleri için sandık başına gidildi. Muratpaşa ilçesi, Antalya'nın en kalabalık ikinci ilçesi olmasıyla dikkat çekiyor. Seçim günü geldiğinde, 1124 sandıkta 380 bin 694 seçmenin sandık başına gitmesi bekleniyor. CHP adayı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da eşi Ümran Uysal ile birlikte oy kullanmak için Vali Hüsnü Tuğlu İlk ve Ortaokulu'na gitti. Oyunu 1148 numaralı sandıkta kullanan Başkan Uysal, seçimlerin önemine vurgu yaparak, Türkiye'nin geleceği için aydınlık bir umut diledi.

Huzur ve Güven İçinde Oy Kullanma Süreci

Başkan Uysal, oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, Muratpaşa halkının huzur ve güven içinde oy kullanma sürecini yaşadığını ifade etti. Ülkenin tek demokrasisi olan seçim sürecinin önemine değinen Uysal, demokrasinin, seçimlerin ve kurumların kıymetine vurgu yaptı. Muratpaşa halkının, kendi oylarına ve sandıklarına sahip çıkarak bu sürece katkı sağladığını belirten Başkan Uysal, Türkiye'ye ve Muratpaşa'ya hayırlı olmasını diledi.

Türkiye'nin Geleceği İçin Umutsuz

Başkan Uysal'ın oy kullanmasının ardından yaptığı açıklamalarda, Türkiye'nin geleceği için umutlu olduğunu belirtti. Seçim sürecinin demokratik bir ortamda geçmesi ve halkın katılımının yüksek olması, ülkenin geleceği adına umut verici bir adım olarak nitelendirildi. Başkan Uysal, Antalya'nın ve ülkenin geleceğinin aydınlık olması temennisinde bulundu.

Kaynak: Bülten