Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı’nın Antalya Devlet Opera ve Balesi ile Antalya Devlet Tiyatrosu’nun ortaklaşa kullandığı Haşim İşcan Kültür Merkezi’nin bakımsızlığına dair eleştirilerine yanıt verdi. Başkan Böcek, söz konusu binanın belediyeye değil Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait olduğunu belirtti.

Halkı Aldatmaya Çalışmak Ucuz Bir Siyaset Yöntemidir

Başkan Böcek, “Seçime 2 gün kala birilerini seçim telaşı iyice sarmış. Kendilerinin Antalya halkını cezalandırır gibi ilgilenmedikleri, bakım onarım yapmadıkları bu tesiste Antalya’ ya gelip videolarla halkı aldatmaya çalışmak, çok ucuz bir siyasi yöntemdir. Halkı yanıltıcı siyasi propaganda yapmak yerine bu arkadaş genel müdürlük görevini yapıyor olsaydı biliyor olması gerekirdi” dedi.

Antalya'dan Dünya Estetik Oscar’ında Büyük Başarı Antalya'dan Dünya Estetik Oscar’ında Büyük Başarı

Cübbeli Ahmet ve Hakan Tütüncü ne zaman nerede görüştü? Cübbeli Ahmet ve Hakan Tütüncü ne zaman nerede görüştü?

Antalya Şehir Tiyatroları’nın Salonlarını Gezsin

Başkan Böcek, Tamer Karadağlı’nın seçim yasaklarının başladığı bir dönemde suç işleyerek Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne çamur atmaya çalıştığını belirtti ve ekledi: “Kendisi çok gezmek istiyorsa bizim belediyemizin Antalya Şehir Tiyatrolarının salonlarını, tesislerini, imkanlarını gezebilir. Sanata ve sanatçıya ne kadar çok önem verdiğimizi görebilir.”

Harem Selamlık Havuzları da Konuşabiliriz

Başkan Böcek, “Tiyatroyu, operayı genel müdür isterse gelip bizimle tabi ki konuşabilir ama geldiğinde tabi destekledikleri adayın Kepez’de açtığı ve kadın erkek birlikte girilemeyen yüzme havuzlarını da konuşabiliriz kendisiyle. Biz kültür sanat çağdaşlık derken turizm şehrinde ruhsat verilemeyen tesisleri de konuşabiliriz isterse” ifadelerini kullandı.

Başkan Böcek, sözlerini Shakespeare’in şu sözleriyle noktaladı: “En kara günahları işletecekleri zaman şeytanlar bunu önce sevap diye yutturmaya kalkarlar.”

Kaynak: Haber Merkezi