Balıkesir’in Karesi ilçesine bağlı Deliktaş köyü kırsalında, 16 yaşındaki Emirhan Çakır’ın serinlemek için girdiği gölette kaybolmasıyla başlayan trajedi, annesi Gülnar Çakır’ın da oğlunu aramak için suya girmesiyle daha da derinleşti.

Koyunlara bakan ve engelli olduğu iddia edilen Emirhan Çakır, akşam saat 20.00 civarında serinlemek amacıyla gölete girdi. Ancak bir süre sonra oğlundan haber alamayan anne Gülnar Çakır, oğlunun gölete girdiğini öğrenince panik halinde suya atladı.

Gölet, Anne Ve Oğula Mezar Oldu3

 İtfaiye ve AFAD ekipleri hızla olay yerine geldi

Bölge halkının 112 Acil Çağrı Merkezi’ni araması üzerine Balıkesirc intikal etti. Gece boyunca süren arama kurtarma çalışmaları, dalgıçların yoğun çabalarıyla devam etti.

Bakan Tunç açıkladı: Mersin'deki olayda 9 kişi gözaltına alındı Bakan Tunç açıkladı: Mersin'deki olayda 9 kişi gözaltına alındı

Gece yarısından sonra, anne ve oğulun cansız bedenleri itfaiye ekiplerinin uzun süren çalışmaları sonucu sudan çıkarıldı. Bu trajik olay, Deliktaş köyünde büyük bir üzüntüye neden oldu.

Gölet, Anne Ve Oğula Mezar Oldu

Soruşturma Başlatıldı

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi. Bu tür trajedilerin bir daha yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınması gerektiği vurgulandı.

Gölet, Anne Ve Oğula Mezar Oldu2

Kaynak: İHA