Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen özel bir etkinlik, "Dünya Matematik Günü" kapsamında gerçekleştirildi. Etkinliğe, yüzlerce öğrenci katılım sağladı.

A W166995 05

Öğrencilere Matematik Deneyimleme ve Düşünme Fırsatı Sunuldu

Necatibey Eğitim Fakültesi, kültür, sanat ve bilim etkinlikleri arasında yer alan etkinlikte, Matematik Eğitimi Anabilim Dalı tarafından ortaöğretim öğrencilerine matematik ile ilgili çeşitli kavramları somut olarak deneyimleme ve düşünme imkanı tanıdı. Bu etkinlik, matematik öğretimini daha etkin ve eğlenceli hale getirmeyi hedefledi.

A W166995 07

Portakal Çiçeği Karnavalı Katılım Rekoru Kırmaya Devam Ediyor! Portakal Çiçeği Karnavalı Katılım Rekoru Kırmaya Devam Ediyor!

Çeşitli Seminerler ve Eğlenceli Faaliyetler Gerçekleştirildi

Etkinlik kapsamında düzenlenen seminerler arasında "Matematiğin Esrarengiz Dünyası", "Bölünebilmenin Resmi" ve "Öklid Dışı Geometriler" gibi konular ele alındı. Ayrıca, matematikle ilgili bilgilendirici ve eğlenceli faaliyetler de etkinlik boyunca gerçekleştirildi.

A W166995 01A W166995 04

Yoğun Katılımla Gerçekleşen Etkinlikte Önemli İsimler de Bulundu

Necatibey Eğitim Fakültesi Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen etkinliğe; Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Satıl, Necatibey Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. İbrahim Aydın ve birçok akademisyen ile üniversite öğrencisi katılım gösterdi. Ayrıca, Altıeylül, Karesi ve Kepsut ilçelerinde bulunan merkez ve kırsal mahalle okullarından öğretmen ve öğrenciler de etkinlikte yer aldı.

A W166995 06

Kaynak: İHA