Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK Akademi) ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISIBÜ) iş birliğiyle yürütülen "Kodla Bakalım” programı, oyun geliştirme süreçlerini içeren eğitimlerin başarılı bir şekilde tamamlanmasıyla dikkat çekiyor.

428 Kişi, "Kodla Bakalım" Programına Başvurdu

BAKA'nın, BTK Akademi ve ISIBÜ ile birlikte gerçekleştirdiği "Kodla Bakalım” programına toplamda 428 kişi başvurdu. Program, gençlerin oyun geliştirme tutkusunu desteklemeyi amaçlayarak çevrim içi ve yüz yüze eğitimlerle geniş bir katılım sağladı.

BAKA'nın 'Kodla Bakalım' Programı Başarıyla Tamamlandı

Elektrik üretimi martta yüzde 3,3 arttı Elektrik üretimi martta yüzde 3,3 arttı

Sertifika Töreni, Genç Geliştiricileri Onurlandırdı

Programı başarıyla tamamlayan 16 genç, sertifikalarını BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler ve ISUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Öztürk’ten aldı. Sertifika töreninde konuşan Güler, gençlerin oyun teknolojilerine olan ilgisinin önemine vurgu yaparak, bölgelerindeki potansiyeli ve ekosistemin gelişimini değerlendirdi.

Gençlerin Gelecek Planları

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilerden Tunahan Karabulut, üniversite web sitesinde duyurulan programı görür görmez başvuruda bulunduğunu belirtti. Bilgisayar oyunları ve tasarımına olan ilgisini vurgulayan Karabulut, elde ettiği bilgilerle kendini geliştirmeyi ve farklı kazanımlar elde etmeyi hedeflediğini ifade etti.

Kaynak: İHA