Muğla'nın Fethiye ilçesinde gençlerle bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Fethiye’ye yapılacak spor yatırımları ile ilgili detayları paylaştı. Bakan Bak, 10 bin kişilik modern bir stadyumun yapılacağını belirtti.

Kemer’deki Futbol Kulüpleri Birleşiyor Kemer’deki Futbol Kulüpleri Birleşiyor

Bakan Bak, Sporcu Gençlerle Toplantıda Buluştu

Fethiye'de sporcu gençlerle bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, toplantının yoğun katılımla gerçekleştiğini ifade etti. Toplantıda, Cumhur İttifakı MHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten, ilçeye yeni bir stadyum ve 10 adet halı saha yapılması talebinde bulundu. Bakan Bak, bu yatırımların en kısa sürede gerçekleştirileceğini söz verdi ve gençlerin isteklerini yerine getirmeye hazır olduklarını vurguladı.

A W168820 01

Yeni Stad ve Diğer Spor Tesisleri İçin Projeler Hazır

Bakan Bak, konuşmasında, "Fethiye’ye yeni ve modern bir stat yapacağız. Cumhurbaşkanımızın talimatını aldık ve projeleri hazırladık. Bodrumspor'un 1. Lig’de yer aldığını biliyorsunuz, oraya da yeni bir stat yapmayı planlıyoruz. İlçelere kazandırılacak bu stadyumlar 10 bin kişilik olacak" dedi. Ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın'a destek çağrısında bulunan Bak, bu eserleri birlikte gerçekleştireceklerini belirtti.

Destek ve İsteklerin Karşılanacağı Vurgusu

Bakan Bak, gençlere her türlü desteği vereceklerini belirterek, "Siz seçimi kazanın, isteklerinizi yerine getireceğiz. Gençlere her şey feda olsun, ne istiyorsanız yapacağız" dedi. Ayrıca, Fethiye'de kapalı bir yüzme havuzu talebinin olduğunu ve bunu da halkın hizmetine sunacaklarını söyledi. Programa, Muğla Valisi İdris Akbıyık, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz gibi önemli isimler de katıldı.

A W168820 01A W168820 03

Kaynak: İHA