İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul'da bir ortaokulda öğretmeni darp eden velinin yakalandığını ve tutuklandığını duyurdu.

Astrolog Meral Güven Serbest Bırakıldı! Suç Kayıtları Ortaya Çıkmıştı Astrolog Meral Güven Serbest Bırakıldı! Suç Kayıtları Ortaya Çıkmıştı

Bakan Yerlikaya'nın verdiği bilgiye göre, 25 Nisan Salı günü İstanbul'daki Prof. Ali Kemal Yiğit Ortaokulu'nda bir velinin öğretmene saldırdığı ihbarı alındı. Bunun üzerine ekipler hızla olay yerine gitti. Yapılan incelemeler sonucunda, öğrenci velisi A.Ç'nin, okul koridorunda Türkçe öğretmeni N.Ö.'ye yumruk atarak darp ettiği belirlendi. Veli A.Ç., hızlı bir şekilde yakalanarak adalete teslim edildi.

'Öğretmenlerimize yönelik şiddet asla kabul edilemez'

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, olayla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, İstanbul'un Sarıyer ilçesindeki Prof. Ali Kemal Yiğitoğlu Ortaokulu'nda öğretmeni darp eden velinin tutuklandığını duyurdu. Tunç, bu tür şiddet eylemlerinin kabul edilemez olduğunu belirterek, "Evlatlarımızı geleceğe hazırlayan, bilgili ve ahlaklı bireyler yetiştirmek için kutsal bir görevi yerine getiren öğretmenlerimize yönelik şiddet asla kabul edilemez" dedi.

Adalet Bakanı Tunç, olayın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelinin, İstanbul Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandığını da açıkladı. Olayın ardından öğretmenlere yönelik şiddete karşı ciddi bir tepki oluştuğu ve konunun yargıya intikal ettiği belirtildi.

Kaynak: İHA