Çoklu organ yetmezliği nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü Bartın Devlet Hastanesinde hayatını kaybeden Hasan Ayvaz için Bartın Aladağ Mahallesi Merkez Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene katılan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, ardından cenazenin defin edildiği Halatçıyaması Mezarlığı'na geldi.

Bakan Tunç'un gözleri önünde bayıldı

Defin işleminin tamamlanmasının ardından Tunç, Evren Ayvaz ve diğer yakınları ile görüşerek taziyelerini iletti. Mezarlıktan çıkmak için hareket eden Bakan Tunç ve beraberindeki protokol, son yolculuğuna uğurlanan Hasan Ayvaz'ın yakınlarının ardından yürümeye başladı.

Bakan Tunç'un gözleri önünde bayıldı

Bu sırada, ağlayarak önünde yürüyen bir kadın baygınlık geçirdi. Bakan Tunç, yanındakilere sağlık ekiplerinin müdahale etmesi için talimat verdi. Korumaların telsiz anonsu ile sağlık ekiplerine haber vermesi üzerine konvoydaki 112 ekipleri, bayılan kadına ilk müdahaleyi yaptı.

Baygınlık geçiren kadına ilk müdahale yapılana kadar bölgeden ayrılmayan Tunç, ekiplerin müdahalesinin ardından mezarlıktan çıkarak, programlarına devam etti.

Kaynak: İHA