Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 25 Mayıs'ta, 33 hastadan 2'sinin yoğun bakımda olduğunu ve diyaliz tedavisine alındığını belirtti. Ancak, diyaliz seanslarını takiben bazı hastalarda baş dönmesi, mide bulantısı ve şuur bulanıklığı gibi belirtiler görülmesi üzerine, tüm diyaliz hastalarının hastanede gözetim altına alındığını açıkladı.

Tedavi Durumu

Bakan Koca, yapılan acil değerlendirmeler sonucunda, 2 yoğun bakım hastası dahil olmak üzere 14 hastanın entübe halde stabilize edildiğini ve tedavilerinin devam ettiğini ifade etti. Hastaların 3'ü Isparta'ya, 23'ü Antalya'ya, 6'sı Afyonkarahisar'a ve 1'i Denizli'ye diyaliz ve yoğun bakım ihtiyacıyla nakledildiğini belirtti.

Bakan Koca, süreçte eşlik eden kronik rahatsızlıkların etkisiyle ileri yaşlardaki 3 hastanın kaybedildiğini ve entübe durumunda olan hastanın kalmadığını, 16 hastanın taburcu edildiğini açıkladı. Tedavisi devam eden hastaların durumunun ise iyiye gittiğini belirtti ve acil şifalar diledi.

Kurban Bayramı'nda hava nasıl olacak? Kurban Bayramı'nda hava nasıl olacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şunları kaydetti:

"Nakledilen tüm hastalarımızın sağlık durumları tarafımdan hassasiyetle takip edilmiştir. Bu süreçte, eşlik eden kronik rahatsızlıklarının da etkisiyle, biri önceden yoğun bakım hastası olan ileri yaşlardaki 3 hastamızı maalesef kaybettik. Bugün itibarıyla entübe durumda olan hastamız kalmamıştır. 14 hastamızın tedavileri devam etmektedir. 16 hastamız taburcu edilmiştir. Tedavileri devam eden hastalarımızın durumları iyiye gitmektedir. Kendilerine acil şifalar diliyorum. Burdur Devlet Hastanesinde yaşanan bu üzücü olayın her yönüyle yakından ilgilenmeye devam edeceğim. Olaya ilişkin adli ve idari soruşturma süreçleri devam etmektedir."

Kaynak: Haber Merkezi