Yaklaşık 14 milyon işçi, çiftçi, esnaf emeklisi ile dul, yetim, sürekli iş göremezlik geliri alanlar, gelecek hafta zam farklarını alacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri Ocak 2024'te 11.68 puan refah payıyla birlikte yüzde 49.25 zam alacak. En düşük emekli aylığı 10 bin lira oldu. Ayrıca, İşsizlik Sigortası Kanunu'nda yapılan düzenlemeler yasalaştı.

Bankalar vatandaşlara duyuru yaptı: ATM'den artık para çekilemeyecek! Bankalar vatandaşlara duyuru yaptı: ATM'den artık para çekilemeyecek!

"Emeklilere Ek Zam Ne Zaman Hesaplara Yatırılacak?"

Emeklilere ek zamın hesaplara yatırılma tarihi merak konusu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, zam oranlarının Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından oluşan aylık farkların, yaklaşık bir hafta içinde emeklilerin hesaplarına yatırılacağını açıkladı.

"Bakan Işıkhan, Emeklilere Yapılan Ek Zammı Açıkladı"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere yönelik yapılan ek zamın detaylarını paylaştı. Bakan, 2024'ün ilk yarısında memur emeklilerine yüzde 49.25 artış sağlandığını ve ardından SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de yüzde 37.57 artış oranlarına 11.68 puan daha ilave edilerek emekli maaşlarının artış oranlarını eşitlediklerini belirtti.

Paraaa-2

"Hangi Emekliye Ne Kadar Ek Zam Farkı Ödenecek?"

Emeklilere verilen ek zamın detayları açıklandı. Örneğin, kök aylığı 10 bin lira seviyesinde olan bir emeklinin yeni aylığı 14 bin 925 lira olacak. Bu, düşük aylık alan emeklilerin maaşlarında önemli bir artışı temsil ediyor.

"Bakan Işıkhan, Emeklilere Yıl Boyunca Yapılacak Çalışmaları Açıkladı"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilerin ekonomik refahı, sosyal refahı, çalışma yaşamı, kültürel miras ve kuşaklararası aktarım gibi başlıklarda gerçekleştirilecek çalışmaları sene içerisinde hayata geçireceklerini duyurdu. Işıkhan, "Emekliler Yılı"na dair atılan ilk adımın ek zam olduğunu belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi