Kripto paralara sıkı denetim yakında başlıyor Kripto paralara sıkı denetim yakında başlıyor

Ocak ayında, toplam 304,5 milyon TL tutarında ödemenin, 383 bin haneye yapılacağını ifade etti.

E-Devlet Üzerinden Kolay Başvuru İmkanı

Bakan Göktaş, Düzenli Doğal Gaz Tüketim Desteği başvurularının e-Devlet üzerinden devam ettiğini belirtti. İhtiyaç sahibi vatandaşların, Bakanlık tarafından sunulan 'Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti' ekranından gerekli bilgileri doldurarak başvuru yapabileceğini açıkladı.

Yenilik: Her Ödeme Döneminde Yeniden Başvuru Gerekmeyecek

Bakan Göktaş, Düzenli Doğal Gaz Tüketim Destek Programı'na geçilmesiyle birlikte, ihtiyaç sahibi vatandaşların her ödeme döneminde ayrıca başvuru yapmalarına gerek olmadığını vurgulayarak, "Vatandaşlarımız, ikamet ettikleri haneye ait faturalarını ödeme birimlerine ibraz etmeleri yoluyla, düzenli olarak yararlanabilecekler" dedi.

para-2

Isıl Harita Temelli Destek

Düzenli Doğal Gaz Tüketim Desteği, isıl harita baz alınarak belirleniyor. Bakan Göktaş, hanelere yıllık bin 500-3 bin 500 TL arasında ödeme yapıldığını belirtti ve ödemelerin başladığını duyurdu.

Ev Sahipleri ve Kiracılar İçin Geniş Kapsam

Son düzenleme ile ev sahipleri veya kiracıların da bu destekten yararlanabileceğini belirten Bakan Göktaş, doğal gaz alt yapısı bulunan yerleşim yerlerinde ikamet eden ve mesken türü doğal gaz aboneliği bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara desteklerinin devam edeceğini söyledi.

para-4

Başvuru ve Ödeme Süreci

Bakan Göktaş, destek programından faydalanabilmek için Türk vatandaşı olma, e-Devlet kapısı üzerinden başvuru yapma, doğal gaz arzı sağlanan ilçe/beldede ikamet etme, ikamet adresinde ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı bir doğal gaz aboneliği bulunma, ödenecek faturasının mesken abone grubuna ait olma ve SYD Vakfınca hak sahipliği kararı gibi belirli kriterlerin sağlanması gerektiğini hatırlattı.

Bakan Göktaş'tan Ödeme Süreci Hakkında Bilgi

Bakan Göktaş, vatandaşların e-Devlet üzerinden yaptıkları başvuruların onaylandıktan sonra hak sahipliği bulunanların PTT'ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabileceğini belirtirken, ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşların destek miktarının kartlarına yansıtılacağını ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi