Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, mayıs ayına özel olarak yaşlı aylıkları ve engelli aylıkları hakkında bilgi verdi. Bakan Göktaş, 2,6 milyar TL civarında yaşlı aylığı ve yaklaşık 2,2 milyar TL engelli aylığının hak sahiplerinin hesaplarına aktarıldığını duyurdu.

Merkez Bankası faiz kararı ne olacak? Ekonomistlerin beklentisi ortaya çıktı! Merkez Bankası faiz kararı ne olacak? Ekonomistlerin beklentisi ortaya çıktı!

Sosyal Yardım Programları

Bakan Göktaş, engelli ve yaşlı vatandaşlar için kapsamlı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini belirtti. Toplum yaşamına tamamen ve etkili bir şekilde katılım sağlamaları ve bağımsız bir yaşam sürmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata kadar her alanda destek verdiklerini söyledi.

Toplam Hesaplara Yatırılan Tutar

Bakan Göktaş, yaptığı açıklamada, "Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda Mayıs ayı için toplam 4,8 milyar TL tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdık" ifadelerini kullandı.

Kaynak: ANKA