Havaların birden ısınmasıyla birlikte bahar nezlesi ile mücadele etmek isteyen Elazığlı vatandaşlar, bağışıklık sistemlerini güçlendirmek için doğal çözümler arıyor. Bu doğrultuda, bitkisel ürünler satan aktarlar, vatandaşların uğrak noktası haline geldi. Bahar nezlesine karşı en çok tercih edilen ürünler arasında hatmi çiçeği ve kış çayları yer alıyor.

Reyhan Bitkisi: Faydaları Zararları ve Kullanım Alanları Reyhan Bitkisi: Faydaları Zararları ve Kullanım Alanları

Sabah ve öğle saatlerine dikkat! Polen alerjisi uyarısı geldi Sabah ve öğle saatlerine dikkat! Polen alerjisi uyarısı geldi

A W192674 05 Result

Polenlerin Artışıyla Alerji Belirtileri Artıyor

Aktarcı Selçuk Aktaş, ilkbaharda artan polen miktarının insanlarda alerjiye yol açtığını belirtiyor. Alerjik reaksiyonlarla mücadele etmek isteyen vatandaşlara hatmi çiçeği ve kış çaylarının önerildiğini dile getiriyor. Özellikle hapşırma ve kaşıntı gibi belirtileri hafifletmek amacıyla bu doğal çözümlerin tercih edildiğini vurguluyor.

A W192674 06 Result

Ucuz ve Etkili Doğal Çözümler

Aktaş, vatandaşların genellikle papatya, hatmi çiçeği ve kış çayları talep ettiğini ifade ediyor. Aktarlarda sunulan ürünlerin fiyatlarının uygun olduğunu belirten Aktaş, özellikle bahar nezlesi için önerilen 200 gram paketlerin 40 lira olduğunu, ayrıca içeriği özenle hazırlanan 100 gramlık paketlerin de 50 lira olduğunu aktarıyor.

Bahar alerjisi nedir? Belirtileri ve korunma yolları neler? Bahar alerjisi nedir? Belirtileri ve korunma yolları neler?

Kaynak: İHA