Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin başarıları ve yaklaşan Galatasaray maçı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Fenerbahçe'nin galip gelmesi, şampiyon olması hepimizi mutlu eder. Galatasaray maçı için 'Biz Galatasaray'ı yeneceğiz' dedim. Öyle bir noktaya geldik ki, şampiyon olursak seçilme şansımız azalacak. Başkanlık ve yönetim kurulunu kaybedelim ama yine de Fenerbahçe şampiyon olsun" dedi.

Göztepe Nazım Sangare ve Isaac Soliet ile anlaştı Göztepe Nazım Sangare ve Isaac Soliet ile anlaştı

Kongre Üyeleriyle Bir Araya Geldi

30-31 Mayıs'ta yapılacak olan olağan seçimli genel kurul öncesi, aday Aziz Yıldırım kongre üyeleriyle bir araya geldi. Kalamış'ta bulunan bir restoranda gerçekleşen buluşmada Yıldırım, tezahüratlar ve meşalelerle karşılandı.

"Çocuklar İçin Aday Oldum"

Yoğun katılımın olduğu yemekte konuşan Yıldırım, "Hepimiz Fenerbahçeliyiz. Fenerbahçe'nin galip gelmesi, şampiyon olması hepimizi mutlu eder. Galatasaray maçı için 'Biz Galatasaray'ı yeneceğiz' dedim. Öyle bir noktaya geldik ki, şampiyon olursak seçilme şansımız azalacak. Başkanlık ve yönetim kurulunu kaybedelim. Ama yine de Fenerbahçe şampiyon olsun. Çocuklar 10 yıldır mutlu olmuyordu. Aday olmamın sebebi bu çocuklar. Bu gidişatın kulübe zarar vereceği için aday oldum. Şampiyon olursak Fenerbahçeli çocuklar üzülmeyecektir" ifadelerini kullandı.

"Fenerbahçe'ye Sahip Çıkmalıyız"

Fenerbahçe'de amatör branşların başarısına da değinen Yıldırım, şu sözleri kaydetti:
"Biz spor kulübüyüz. Amatör branşlar bizim bıraktığımız şekilde devam ediyor. Dörtlü Final'e çıkan takımımız inşallah şampiyon olup ikinci kez bu kupayı getirir. Seçimde kim kazanırsa kazansın, Fenerbahçe camiası 3 Temmuz'da olduğu gibi birlik, beraberlik içinde devam etmelidir. Kim seçilirse seçilsin, hiç önemli değil. Biz Fenerbahçe'yiz, en büyüğüyüz, en büyük olmaya da mecburuz. Kuva-yi Milliye'yi canlandıran kulüptür burası. 3 Temmuz'da bunu gördük. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti'ne sarılalım ve bu ülkenin ileriye gitmesi için çalışalım. Hepinizi çok seviyorum. Biz Fenerbahçe'yiz. 1919'dan bu yana bu cumhuriyetin kuruluşu için her şeyi yaptık. Onun için Fenerbahçe'ye sahip çıkmalıyız, kavga değil barış yapmalıyız."

Aziz Yıldırım, konuşmasının ardından destekleri için kongre üyelerine teşekkür etti.
 

Kaynak: İHA