Kocasını Sırtından Bıçaklayarak Öldürdü! Kocasını Sırtından Bıçaklayarak Öldürdü!

Bodrumlu açık deniz yüzücüsü olan 23 yaşındaki Aysu Türkoğlu, 27 kilometrelik uzunluğa sahip Cook Boğazı'nı 7 saat 21 dakikada başarıyla geçti. Türkoğlu, daha önce Manş Kanalı ve İrlanda-İskoçya arasındaki Kuzey Kanalı gibi zorlu parkurları başarıyla tamamlamıştı.

Bu yılki hedefi Yeni Zelanda'daki Cook Boğazı olan Türkoğlu, Oceans Seven parkurlarından biri olarak kabul edilen bu zorlu rotayı tamamlamak için kararlı bir şekilde hazırlandı. Yeni Zelanda'nın başkenti Wellington'a giden Türkoğlu, yerel saatle 09.00'da Picton'dan suya girdi. Ancak, geçiş sırasında saatlerce karanlıkta yüzmesi gerekti.

Cook Boğazı'nı başarıyla geçmek için çaba gösteren Türkoğlu, 7 saat 21 dakika 40 saniye sonra Wellington'a ulaştı. Bu büyük başarıyı kutlamak için kendisine Türk bayrağı verildi ve takip botuna çıktı. Bodrumlu yüzücü, duygu dolu anlar yaşayarak başarısını Türk bayrağı eşliğinde kutladı.

Aysu Türkoğlu'ndan büyük başarı Cook Boğazı'nı geçti

Başarılı geçişin ardından duygularını dile getiren Türkoğlu, 'Çok iyiyim. Yüzerken aşırı güzeldi. Karanlıkta bu kadar yüzmemiştim. Manş’ın sonunda karanlıkta yüzmüştüm ama cidden çok güzel' dedi.

Kaynak: İHA