Halk TV'de "Yeni Bir Sabah" programını sunan Gazeteci İsmail Küçükkaya'nın aylık gelirinin 1 milyon lira olduğu iddiası sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Bu iddia hızla yayılarak tartışma konusu haline geldi.

Küçükkaya'dan Canlı Yayında Açıklama

Sosyal medyada gündem olan bu iddiaya sessiz kalmayan İsmail Küçükkaya, canlı yayında iddialara yanıt verdi. Küçükkaya, söz konusu iddiaları yalanladı ve bunları "yanlış, karamalama, iftira" olarak nitelendirdi.

İddiaların Ardında Ne Var?

Bir sosyal medya kullanıcısının paylaşımıyla başlayan iddia, kısa sürede büyük ilgi gördü. Halk TV'de görev alan İsmail Küçükkaya'nın aylık gelirinin 1 milyon lira olduğu iddiası oldukça dikkat çekiciydi.

Küçükkaya'nın Açıklamaları

Canlı yayında konuşan Küçükkaya, iddialara karşı şu sözleri dile getirdi: "Hayatta hiçbir şeyi kişiselleştirmem. Ama şu kadarını söyleyim, bir seyircimiz sormuş. Avukatlarım dün ilgili kişilerle konuştular. Tabi zaman zaman oluyor; yalan, yanlış, karalama, iftira... Güvensizlik yaratmak adına kamuoyu önündeki kişilerle ilgili böyle haberler olur. Ama biz genellikle muhatap almama çabası içine gireriz."

Resmi Gazete’de Yayımlandı! Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği  Ne Demek? Türkiye Savaşa Mı Giriyor? Resmi Gazete’de Yayımlandı! Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği Ne Demek? Türkiye Savaşa Mı Giriyor?

Hukuki Süreç Olabilir

Küçükkaya, iddiaların doğruluğunu yalanladığı gibi, hukuki süreç başlatma ihtimaline de değindi. "Zorunluysak hukuki yollara başvurmak durumunda kalabiliriz. Tekrar edeyim avukatlarım ilgili kişilerle irtibata geçtiler. Bu iddiaların yalan olduğunu kamuoyu önünde ifade ettiler." şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi