Konya'nın Bozkır ilçesine bağlı Karacahisar Mahallesi'nde konumlanan Aygırdibi Şelalesi ve mesire alanı, doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini büyülüyor. Aygır Pınarı'nın oluşturduğu şelale ve etrafındaki doğal yapı, bölge halkı ve şehir dışından gelen ziyaretçilerin uğrak noktası haline geldi.

Aygırdibi Şelalesi ve Mesire Alanı ziyaretçi akınına uğruyor

Yoğun Ziyaretçi Akını

İlçe merkezine 13 kilometre mesafede bulunan Aygırdibi Şelalesi, bu yıl da yoğun ziyaretçi akınına uğradı. Şelaleden akan sular, mesire alanına gelen ziyaretçilerin gözlerini kamaştırırken, düzenlenen etkinlikler renkli görüntülere sahne oluyor.

Bölgedeki İlgi ve Düzenlemeler

Karacahisar Mahalle Muhtarı Numan Şimşek, 'Her yıl olduğu gibi bu yıl da Aygırdibi yoğun ilgi görmeye başladı. İnşallah bu sezon da güzel geçer. Vatandaşlarımızdan istediğim şu; burayı nasıl bulurlarsa öyle bıraksınlar ve tertemiz bırakıp gitsinler. Yiyip içip çöpüne atmasınlar, çöplerini çöp konteynerine atarak ortalığı temiz bir şekilde bırakıp gitmelerini rica ediyorum' dedi.

Aygırdibi Şelalesi ve Mesire Alanı ziyaretçi akınına uğruyor

Turizme Açık Bir Doğa Harikası

Konya Yürüyüş ve Fotoğraf Grubu Başkanı Salim Erdal, Aygırdibi Şelalesi'nin turizme açılması gerektiğini belirtirken, 'Biz Aygırdibi Şelalesine daha önce birkaç sefer gelmiştik. Arkadaşlarımız çok istediği için grubumuzla tekrar geldik. Burası çok beğendiğimiz bir yer, turizme açık olması gerekir. Bölgede bakım yapılması lazım, burada ufak tefek bakımlar olursa turizme daha kolay açılabilir. Buraya biraz ve çevre düzenlenmesi gerekiyor ama biz çok memnunuz. Burası Anadolu'nun ve Orta Anadolu'nun Konya'nın gezilip görülecek yerlerinden birisi. Aygırdibi Şelalesine Bozkır'dan Dere'den gelebilirsiniz' diye konuştu.

Erzurum'da cennet köşesi Ormanağzı yaylaları çiçek açtı Erzurum'da cennet köşesi Ormanağzı yaylaları çiçek açtı

Doğa Harikası: Keşfedilmeyi Bekliyor

Gezi etkinliğine katılan ziyaretçiler de Aygırdibi Şelalesi'nin muhteşem doğası karşısında büyülendiklerini dile getirdiler. Halil Gümüşel, 'Bulunduğumuz ortam çok güzel bir doğa harikası, gerçekten imkanı olan gelebilecek herkesin buraya gelip görmesini tavsiye ederim' şeklinde konuştu.

Aygırdibi Şelalesi ve Mesire Alanı ziyaretçi akınına uğruyor

Kaynak: İHA