Aydın'da baharın gelmesiyle birlikte, renkli çiçekler pazar tezgahlarını süslemeye başladı. Özellikle balkon çiçeklerine olan talep artarken, Aydın'ın Efeler ilçesinde kurulan Salı pazarı çeşit çeşit ve renk renk çiçeklerle dolup taştı. Havaların ısınmasıyla birlikte, balkon ve bahçelerini güzelleştirmek isteyen vatandaşlar, canlı çiçeklere olan ilgilerini Salı pazarında gösterdi.

Aydın'da bahar geldi: Çiçekler pazarları renklendi

Baharın habercisi olan cemrenin toprağa düşmesiyle birlikte, çiçek pazarlarının da canlandığını belirten çiçek satıcıları, bu dönemde satışların arttığını ifade etti. Ancak, geçmiş yıllara göre satışlarda bir düşüş olduğunu da dile getirdiler.

Aydın'da bahar geldi: Çiçekler pazarları renklendi

Çiçek Satıcılarından Açıklamalar

Aydın'da 15 yıldır çiçekçilikle uğraşan Rukiye Küçük, 'Bahar geldi, ortalığı şenlendirdik. Allah’ın izniyle renklendirdik her yeri. Çeşitlerimiz çok fazla. Saymakla bitmiyor. Gülden laleye, sümbülden sardunyaya kadar bir çok çeşit canlı çiçeğimiz var. İç mekan çiçekleri hariç tabiki. En çok saksıdaki çiçekler tercih edilirken, gül begonyası, sakız sardunya gibi balkon çiçeklerine çok rağbet var. Ayrıca fesleğenler de şu dönemde çok tercih edilenler arasında. Özellikle yaz aylarında bulunduğu yerde sivrisinek olmasını engeller. Doğal sinek kovucudur. Bu yüzden de çok tercih ediliyor. Geçen sene fiyat çok uygun ama bu sene biraz artmak zorunda kaldı. Şimdi torbada satılan çiçeklerimiz 15 liradan başlıyor, saksıda satılan çiçeklerimiz ise 50 liradan başlıyor. Çeşitlerine göre fiyatları değişiyor' dedi.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Önder Kadın Ödülleri Sahiplerini Buluyor Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Önder Kadın Ödülleri Sahiplerini Buluyor

Aydın'da bahar geldi: Çiçekler pazarları renklendi

Kaynak: İHA