Ünlü banka nakit para ihtiyacına destek veriyor! 70 bin TL'ye kadar şartsız koşulsuz! Ünlü banka nakit para ihtiyacına destek veriyor! 70 bin TL'ye kadar şartsız koşulsuz!

Günboyu'nda yer alan habere göre, Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada, konut almak isteyen milyonlarca vatandaşa üzücü bir haber verdi. Yeşilada, İstanbul'da ev sahibi olmayı düşünenlere yönelik olarak, "İstanbul'da ev almak artık bir hayal olacak" şeklinde konuştu.

Yeşilada, ‘Mesele Ekonomi’ programındaki konuşmasında, orta sınıfın daralma sürecine girdiğini ifade etti. Gelir seviyelerinin 2 bin - 3 bin dolar seviyelerinden 13 bin dolara çıkmasını artık toplam girdi verimliliğinin yükselmesine bağlamak zorunda kalmışız. Ancak Yeşilada, "Bir kişinin ürettiği ve elde ettiği kazanç artıyordu, ancak bu artık geçerli değil" diyerek orta sınıfın büyüme potansiyelinin azaldığını vurguladı.

Ülke Genelinde Konut Fiyatları Artacak Mı İşte 3. Çeyrek Raporu

Ünlü ekonomist, ev almak isteyenlere kötü bir haber verdi. Bilinçli bir şekilde yurt dışına kaçan insanların arttığını belirten Yeşilada, telif hakları nedeniyle orta sınıfın büyüme şansının kısıtlı olduğunu söyledi. Yeşilada, "İnsanlar araba sahibi olabilir, ancak ev sahibi olmak oldukça zor. İstanbul'da ev almak, bir nesil için artık bir hayal halini aldı" ifadelerini kullandı.

Gençlerin ülkedeki gelecekleri konusundaki umutsuzluğuna da değinen Yeşilada, "Yeni nesil, ebeveynleri gibi bir yaşam sürmeyi dahi zor buluyor" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi