Aziz Yıldırım: "Şampiyon olursak Fenerbahçeli çocuklar üzülmeyecektir" Aziz Yıldırım: "Şampiyon olursak Fenerbahçeli çocuklar üzülmeyecektir"

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinin yetiştirdiği 16 yaşındaki bilek güreşi sporcusu Asude Sarı, Slovakya'da düzenlenen Avrupa Bilek Güreşi Finalleri'nde sol kolda zafer kazanarak Türkiye'yi gururlandırdı. Genç sporcu, sağ ve sol bilekte Türkiye birincisi unvanıyla bu prestijli turnuvaya katıldı ve sol kolda Avrupa şampiyonu olarak büyük bir başarı elde etti.

Türkiye'nin Gururu Asude Sarı

Asude Sarı, Tavşanlı Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi olarak bilek güreşi sporuna Antrenör Fatih Sam yönetiminde 5 yıl önce başladı. Türkiye'de sağ ve sol kolda birincilikler elde ederek adını duyuran Sarı, Avrupa Bilek Güreşi Finalleri'nde ülkesini temsil etmek üzere yarıştı.

Avrupa Şampiyonu Asude Sarı

Slovakya'da düzenlenen finallerde sol kolda rakiplerine üstünlük sağlayarak Avrupa şampiyonu olan Asude Sarı, Kütahya ve Tavşanlı'nın gururu oldu. Genç yaşına rağmen gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Sarı, gelecek için umut vaat eden bir başlangıç yaptı.

Kaynak: İHA