Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Aksu ilçesi Altıntaş bölgesindeki yapı ve nüfus yoğunluğundaki artışa paralel olarak 120 kilometrelik kanalizasyon hattı kazandıracak.

Öncelikli 30 Kilometrelik Hattın Sözleşmesi İmzalandı

120 kilometrelik kanalizasyon hattının öncelikli olan 30 kilometresi için sözleşme imzalandı. 150 milyon TL yatırım bedelli bir proje ile Altıntaş bölgesi 30 kilometrelik kanalizasyon hattıyla Lara Atıksu Arıtma Tesisine bağlanacak.

A W105054 02

İhale Süreçleri Başlatıldı

Altıntaş Mahallesi’nde yapılacak kanalizasyon çalışmaları ve yatırımlarında kullanılmak üzere bölgeye ait kırmızı kot kesin projesi ve yol projeleri göz önüne alınarak yürütülen Altıntaş Bölgesi Kanalizasyon Projelendirme çalışmaları 24 Mart 2023 tarihinde tamamlandı.

Kadın Gücü: Hatay'da Tandır Lezzetleri Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor Kadın Gücü: Hatay'da Tandır Lezzetleri Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor

Toplam 120 Kilometrelik Kanalizasyon Hattı

Bu çerçevede, Altıntaş Bölgesi Kentsel Dönüşüm Alanına ait havzada toplam 120 kilometrelik kanalizasyon hattı projelendirildi. ASAT Genel Müdürlüğü tarafından proje doğrultusunda; hali hazır durumda yolları açılmış olan ve kanalizasyon şebekesi için mansap şartını sağlayacak kollektör hattı ile bağlantılı yerleşim bölgelerine hizmet verecek şebeke ve Lara Atıksu Arıtma Tesisi’ne bağlantı için 300- 400- 500- 600- 800 -1000 minimetre çaplı kollektör hattı olmak üzere toplam 30 kilometrelik kanalizasyon hattı için de ihale süreçleri tamamlandı.

Çalışmaların Kısa Sürede Başlaması Hedefleniyor

Yatırım bedeli yaklaşık 150 milyon TL olan proje için 13.12.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. Çalışmaların kısa sürede başlaması hedefleniyor.

Kaynak: İHA