Natural & Organics Products Europe Fuarı, İngiltere’de gerçekleşti ve doğal ve sağlıklı ürün üreticilerini tüketicilerle buluşturdu. Bu önemli etkinlikte, kadın girişimci Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı tarafından arı zehri ile geliştirilen cilt bakım ürünleri, jürinin beğenisini kazandı.

İnovasyon Yarışması’nda Başarı

Fuarda düzenlenen İnovasyon Yarışması’nda, BEE’O Propolis’in Kurucusu ve Genel Müdürü olan Dr. Samancı, iki farklı ürünüyle finalist seçildi. Dr. Samancı, Anadolu arı ürünleri ve propolisinin değerini tüm dünyaya tanıtmaya devam ettiklerini belirtti. İki ürünle finalist seçildiklerini aktaran Samancı, “Bu başarı hem ülkemizin dünyada temsili adına hem de firmamızın inovasyon gücünü dünyaya tanıtmak adına oldukça değerli. Arı varsa hayat var” dedi.

TSK personeline TikTok yasağı geldi TSK personeline TikTok yasağı geldi

Arı Zehri ve Cilt Bakımı

Arı zehrinin cilt bakımı için oldukça özel ve doğal bir bileşen olduğuna dikkat çeken Samancı, uzun yıllardır apiterapide kullanılan arı zehriyle cilt bakım formülasyonları geliştirme konusunda dünya pazarında herhangi bir ürün bulunmadığını belirtti. Dr. Samancı, doktora çalışmasının bir ürünü olan BEE’O Apibeauty Arı Zehirli Anti-Aging ürünler ile bu alanda ilklere imza attıklarını ifade etti. Ardından, arı zehrinin literatürdeki faydalarını göz önünde bulundurarak, arı zehirli dermokozmetik ürünlere daha geniş bir alan açtıklarını belirtti. Bu gelişmeler, arı zehrinin cilt bakımında potansiyel bir bileşen olarak önemini vurgulamaktadır.

Kaynak: İHA