Ardahan'ın merkezinde bulunan Şehit Türkmen Tekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonunda kalan 25 öğrenci, mide bulantısı, karın ağrısı, ishal gibi belirtilerle Ardahan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Öğrencilerin durumu hakkında Valilikten açıklama geldi.

Öğrenciler Hastaneye Kaldırıldı

Şehit Türkmen Tekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonunda kalan 25 öğrenci, mide bulantısı, karın ağrısı, ishal gibi şikayetlerle öğretmenleri eşliğinde hastaneye sevk edildi.

A W193345 03 Result

Ardahan Valiliği'nden Açıklama

Ardahan Valiliği konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada, 29 Nisan 2024 tarihinde Şehit Türkmen Tekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonunda kalan öğrencilerin, mide bulantısı, karın ağrısı, ishal gibi şikayetlerle hastaneye götürüldüğü belirtildi.

Tüm öğrencilerin acil serviste tedavi edildikten sonra taburcu edildiği ve şu an için ciddi bir durumun olmadığı ifade edildi. Ayrıca, pansiyonda öğrencilere verilen gıda ve su numunelerinin incelemeler için ilgili kurumlara teslim edildiği belirtildi.

A W193345 04 Result

İnceleme Devam Ediyor

Valilik tarafından başlatılan idari incelemenin devam ettiği ve durumun yakından takip edildiği vurgulandı.

Deri Kanserinde Erken Teşhisi Önemi Deri Kanserinde Erken Teşhisi Önemi

Ordu'da 23 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı Ordu'da 23 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Kaynak: İHA