Niğde merkeze bağlı Yıldıztepe beldesinde amca ve yeğen arasında çıkan arazi anlaşmazlığı nedeniyle meydana gelen silahlı kavgada hayatını kaybeden üç kişi, beldede toprağa verildi. Olay, dün akşam saatlerinde Yıldıztepe'de yaşandı.

Silahlı Kavga ve Can Kaybı

Amca Nevzat Türk (60) ile yeğeni Gökhan Türk (36) arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü. Tartışmanın şiddetlenmesi üzerine Nevzat Türk, tabancasıyla yeğeni Gökhan Türk, eşi Semiha Türk (36) ve çocukları Gizem Nazife (17), Berat (13) ve Nurgül Türk’e (18) ateş etti. Ardından aynı tabanca ile intihar etti.

Üç Kişi Hayatını Kaybetti

Nevzat Türk olay yerinde, Semiha Türk ile kızı Gizem Nazife Türk ise hastanede yaşamını yitirdi. Diğer yaralılar Berat Türk, Nurgül Türk ve Gökhan Türk’ün tedavileri Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devam ediyor.

Genç İşçi Mermer Kesme Makinesine Sıkışarak Hayatını Kaybetti Genç İşçi Mermer Kesme Makinesine Sıkışarak Hayatını Kaybetti

Cenaze Töreni ve Defin İşlemleri

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde işlemleri tamamlanan Nevzat Türk, Semiha Türk ve Gizem Nazife Türk'ün cenazeleri, jandarma ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri eşliğinde Yıldıztepe'ye getirildi. Yıldıztepe Merkez Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından üç kişi belde mezarlığına defnedildi.

Soruşturma Devam Ediyor

Jandarma tarafından olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı. Olayda yaralanan üç kişinin hastanedeki tedavileri sürerken, beldede derin bir üzüntü hakim. Olayın tüm yönleriyle aydınlatılması için çalışmalar devam ediyor.

Kaynak: İHA