Apple, artık iPhone 5s’i tüm dünyada satıştan kaldırılmış bir ürün olarak görüyor. Bu karar, Apple Store'lar ve Apple Yetkili Servis Sağlayıcılarının artık cihaz için onarım veya başka donanım hizmeti sunmayacağı anlamına geliyor. Apple, yedi yıldan uzun bir süre önce satış dağıtımlarını sonlandırdığı ürünleri artık "obsolete" olarak değerlendiriyor.

Microsoft Windows 11 24H2 Güncellemesini Beklenmedik Bir Şekilde Durdurdu Microsoft Windows 11 24H2 Güncellemesini Beklenmedik Bir Şekilde Durdurdu

iPhone 5s'in Tarihçesi

Eylül 2013’te tanıtılan iPhone 5s, tarihe karışıyor. Ana ekran tuşuna yerleştirilen Touch ID parmak izi sensörü ve Apple’ın 64 bir mimarili ilk iPhone işlemcisi olan A7 çip, en önemli yeni özellikler arasındaydı.

Apple Açıkladı Artık O Telefon Tarih Oldu!

iPod Touch 6. Nesil ve 2015 iMac Modeli de Klasik Ürünler Arasında

Apple, iPhone 5s’i satıştan kaldırdığı gibi, 2015 yılında piyasaya sürülen 6. nesil iPod Touch ile birlikte bir iMac modelini de klasik ürünleri arasına ekledi. iPod Touch 6. nesil ve 2015 sonu Retina 4K ekranlı 21.5 inç iMac, artık Apple’ın vintage ürünleri arasında yer alıyor. Apple, beş yıldan uzun, yedi yıldan kısa bir süre önce satış dağıtımlarını sona erdirdiği ürünleri klasik olarak kabul ettiğini açıkladı.

Kaynak: Haber Merkezi