Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) Mayıs ayı genişletilmiş üye toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının konuşmacı konuğu Televizyon Programcısı-Gazeteci-Yazar Cem Seymen oldu.

Bakan Yumaklı: Tarımsal üretimi bu sefer de ıskalamamalıyız Bakan Yumaklı: Tarımsal üretimi bu sefer de ıskalamamalıyız

Başkan Ercan Yavaş’tan Ekonomi Vurgusu

Toplantı, ANTGİAD Başkanı Ercan Yavaş’ın açış konuşmasıyla başladı. Yavaş, konuşmasında siyaset, ekonomi ve gençlik başlıklarına değindi ve özellikle ekonomiye ağırlık verdi. Yavaş, enflasyonun hala artış trendini sürdürdüğünü ve TÜİK verileri ile piyasada yaşanan enflasyon gerçeklerinin uyuşmadığını belirtti.

“Ülkemizin Geleceği Biz Gençlerin Omuzlarında”

Ercan Yavaş, 19 Mayıs haftasına da geniş yer ayırdı ve “Ülkemizin geleceği biz gençlerin omuzlarında” dedi. Yavaş, Atatürk’ün gençliğe olan inancının ve gençlere olan çağrısının 19 Mayıs’ta tam bir ifade bulduğunu belirtti.

Akıl Çağında Türkiye’nin Yeni Hikayesi

Başkan Ercan Yavaş’ın konuşmasından sonra kürsüye gelen konuk konuşmacı Cem Seymen, “Akıl Çağında Türkiye’nin Yeni Hikayesi” başlıklı bir konuşma yaptı. Seymen, dünyanın yeni bir yol ayrımında olduğunu ve artık bizden daha akıllı bir teknolojik devrimin var olduğunu belirtti.

Türkiye’nin Yeni Fırsat Penceresi

Seymen, Türkiye’nin bu yeni fırsat penceresini yakalayabileceğini belirtti ve “Türkiye’nin çok akıllı ve girişimciliğe çok yatkın bir gençliği var. Gençlik, Türkiye’nin en büyük hazinesidir. Yeter ki ülkemizi yönetenler gençlerimizin önünü açsın” dedi.

Toplantının sonunda, ANTGİAD Başkanı Ercan Yavaş, Cem Seymen’e katkılarından dolayı bir onur plaketi takdim etti. Bu toplantı, genç iş insanları için önemli bir bilgi ve deneyim paylaşımı oldu.

Kaynak: Haber Merkezi