Türkiye Sutopu Federasyonu'nun düzenlediği Kadınlar U17 Türkiye Şampiyonası, 14-17 Mart 2024 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleşti. Toplamda 12 takımın mücadele ettiği şampiyonada Antalyaspor sutopu takımı önemli bir performans sergiledi.

Salih Korkmaz ve Meryem Bekmez tarihe geçti: Paris 2024'e kota aldılar Salih Korkmaz ve Meryem Bekmez tarihe geçti: Paris 2024'e kota aldılar

Turnuvanın ilk gününde zorlu bir başlangıç yapan Antalyaspor, İzmir Büyükşehir Belediyesi takımına 25-2 yenilerek kötü bir başlangıç yaptı. Ancak, takım ikinci gün Keçiören Belediyesi Bağlum Spor Kulübü ve Adalar Su Sporları Kulübü takımlarını sırasıyla 19-7 ve 21-6'lık skorlarla mağlup ederek toparlandı.

Üçüncü gün ise Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Eskihisar Su Sporları ve Yelken Spor Kulübü takımlarına karşı mücadele eden Antalyaspor, 12-8 ve 26-11'lik galibiyetler elde ederek üst üste 2 galibiyet daha aldı.

Grubunda ikinci sırayı alarak dördüncü gün yarı final müsabakasına yükselen Antalyaspor, diğer grubun birincisi olan Dalton Koleji Spor Kulübü ile karşılaştı. Ancak, bu mücadeleden 9-17 mağlup ayrılan Antalyaspor, üçüncülük/dördüncülük müsabakasında Galatasaray'a 4-15 yenilerek turnuvayı dördüncü sırada tamamladı.

U17 Türkiye Şampiyonası'nda dördüncü olan Antalyaspor, genç sporcularıyla gelecek mücadelelere hazırlanıyor. Takım, yeri ve tarihi daha sonra açıklanacak olan U19 Türkiye Şampiyonası'nda ve Büyük Kadınlar 1. Lig Final müsabakalarında tecrübeli rakipleriyle mücadele etmeye devam edecek.

Kaynak: Antalyaspor/Bülten