16 yaşındaki genç yetenek Can Saraç, 23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde büyüleyici bir performans sergiledi. Genç yaşına rağmen, Saraç’ın etkileyici performansı, Antalya’nın sanatseverlerini kendine hayran bıraktı.

Genç Piyanist Antalya'da

Bu yıl 23’üncüsü düzenlenen festival, piyanonun genç yeteneği Can Saraç’ı ağırladı. İtalya’da düzenlenen Piyano Akademi Eppan’da tüm dünyadan rakiplerini geride bırakan ve Michelangeli Ödülü’nün sahibi olan Saraç, Antalya’daki müzikseverlerle buluştu.

En renkli konser

Atatürk Kültür Merkezi’ndeki konserde, genç piyanistin yeteneği büyük alkış topladı. Birçok ülkede düzenlenen yarışmalarda birincilikler elde eden ve Michelangeli Ödülü’nü kazanan en genç piyanist olarak da adını müzik tarihine altın harflerle yazdıran Saraç, 23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin en renkli konserlerinden birine imza attı.

Erdoğan Çanakkale Türküsü'nü Söyledi Erdoğan Çanakkale Türküsü'nü Söyledi

Ayakta alkışlan

Performansının ardından, Atatürk Kültür Merkezi’ni dolduran piyano tutkunları tarafından ayakta alkışlanan Saraç, Antalya’da olmaktan ve Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve konuklara teşekkür etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer de genç sanatçıya festival katılımından dolayı çiçek ve plaket takdim ederek teşekkür etti.

  1. Uluslararası Antalya Piyano Festivali devam ediyor. Igudesman&Joo 21 Aralık’ta AKM’de sahne alacak. Ayrıca, 21 Aralık’ta Aksu Fen Lisesi’nde resital ve söyleşi gerçekleştirecek olan Gülsin Onay, 22 Aralık’ta AKM’de kapanış konserinde seyirciyle buluşacak. Bu etkinlikler, Antalya’nın müzikseverlerine unutulmaz bir deneyim sunacak. 
Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi/Bülten