Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), Antalya’nın Manavgat, Akseki, İbradı ve Serik ilçelerine 2023 yılı içinde 38 yeni trafo kurdu ve 673 aydınlatma, 743 alçak ve orta gerilim direği yatırımı gerçekleştirdi. Ayrıca, yıl içinde bölgeye alçak ve orta gerilim seviyesinde yaklaşık 161 km’lik şebeke tesis edildi.

Mahalle Bazında Yatırımlar

AEDAŞ, 2023 yılında Manavgat ilçesindeki trafo ihtiyacı olan mahalleri tek tek belirleyerek, bu bölgelere toplamda 30 adet yeni trafo kurdu. Ayrıca, Manavgat İlçesi’ne 581 aydınlatma direği, 278 alçak gerilim direği, 203 orta gerilim direği yatırımı yapıldı ve bin144 armatür yenilendi. İlçeye tesis edilen yeni şebeke ise 161 km’yi buldu.

2024 Yılında Devam Eden Yatırımlar

2024 yılında da Manavgat ilçesine yatırımlarına devam eden AEDAŞ, ilçe genelinde bin 530 adet yeni aydınlatma direği, 16 km havai alçak gerilim şebekesi, 33 km AG+OG havai şebeke, 64 km yeraltı alçak gerilim şebekesi ve 61 km yeraltı orta gerilim şebekesi tesis etmeyi planlıyor.

Serik İlçesindeki Yatırımlar

Manavgat İşletme Müdürlüğü’nün hizmet bölgesi içinde yer alan Serik ilçesinde de, 2023 yılı içinde belirlenen mahallelere toplamda 6 adet yeni trafo kuruldu. Bu trafoların hizmete alınması için çalışmalar devam ediyor. Ayrıca, AEDAŞ bu yıl da Serik ilçesi genelinde, 65 adet yeni aydınlatma direği, 22 km AG+OG havai şebeke, 2 km yeraltı alçak gerilim şebekesi ve 10 km yeraltı orta gerilim şebekesi tesis etmeyi planlıyor.

Antalya' daki Teleferik Kazası: Çaresiz Bekleyiş Kamerada Antalya' daki Teleferik Kazası: Çaresiz Bekleyiş Kamerada

Bu yatırımlar, AEDAŞ’ın hizmet verdiği her noktaya kesintisiz ve kaliteli elektrik dağıtım hizmeti sunma hedefini göstermektedir.

Kaynak: İHA