Antalya'nın tarihi Balbey Mahallesi'nde, 'Balbey Kentsel Yenileme Projesi 1. Etabı' kapsamında inşaat çalışmalarına başlandı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in kurallı ve kimlikli bir kent hedefi çerçevesinde büyük önem verdiği bu proje, mahallenin modern bir yaşam alanına dönüşmesini sağlayacak.

Projenin İlk Aşaması Tamamlandı

Projenin ilk aşamasında, tescilli olmayan harabeye dönmüş, köhneleşmiş ve işgale uğramış yapılar yıkıldı. Yıkım çalışmalarının ardından, temel öncesi ilk beton dökümü gerçekleştirildi.

Proje Detayları

Büyükşehir Belediyesi şirketi ANTEPE tarafından yürütülen projede, 22 bin metrekarelik inşaat alanında kazı çalışmaları tamamlandı ve temel için ilk beton döküldü. Toplam maliyeti yaklaşık 500 milyon lira olan Balbey Kentsel Yenileme Projesi 1. Etap Projesi'nde, 125 hak sahibine 72 bağımsız bölüm teslim edilecek.

Marmara Denizi'nde cansız beden bulundu! Kayıp mürettebata ait olabilir Marmara Denizi'nde cansız beden bulundu! Kayıp mürettebata ait olabilir

Proje kapsamında, 49 ofis, 15 konut, 33 dükkan ve 2 adet günübirlik konaklama tesisi ile 200 araçlık kapalı otopark alanı bulunacak. Ayrıca, yürüyüş yolları, yeşil alanlar ve süs havuzlarını barındıran toplam 5 bin metrekarelik peyzaj alanı da projede yer alacak.

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi/Bülten