Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 200 milyon liralık öz kaynağıyla hayata geçirdiği Konyaaltı Liman Halk Plajı, açıldığı ilk günden itibaren yoğun ilgi gördü. Antalyalılar, hafta sonunda plajda yürüyüş yaparak ve bisiklet sürerek keyifli vakit geçirdi.

Burdurlular Derneği'nde Görev Değişimi! Yeni Başkan Kim? Burdurlular Derneği'nde Görev Değişimi! Yeni Başkan Kim?

Vatandaşların Uğrak Yeri Oldu

Boğaçayı Köprüsü ile Liman arasında kalan 1 kilometre uzunluğundaki plaj, 23 bin metrekaresi yeşil alan olmak üzere toplamda yaklaşık 74 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. Alan içerisinde 1000 metrelik koşu yolu ve 1000 metrelik bisiklet yolu bulunuyor. Güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar, Konyaaltı Liman Halk Plajı’nda keyifli vakit gçirdi.

Konyaaltı Sahil (9)

Vatandaşların Görüşleri

Konyaaltı Liman Halk Plajı’nda gezen Meryem Nevin Aykutlu, ilk kez buraya geldiğini ve çok beğendiğini belirtti. Zafer Çolakoğlu ise, plajın eskisine nazaran kıyaslanmayacak kadar güzel olduğunu ve artık sahilin diğer tarafına gitmek zorunda kalmadıklarını ifade etti. Ayrıca, Başkan Muhittin Böcek’e burayı halka kazandırdığı için teşekkür etti.

Hurma Mahallesi’nde oturan Cuma Güzel, yapılan yatırımın güzel düşünüldüğünü ve vatandaş olarak çok memnun olduğunu söyledi. Sahilde gezen Fulya Süzen ise, alanın çok güzel olduğunu ve çocuklarıyla burada çok keyifli bir vakit geçirdiklerini aktardı.

Kaynak: Konyaaltı Belediyesi/Bülten