Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay'ın vekilliği, Anayasa Mahkemesi tarafından iki kez hak ihlali gerekçesiyle düşürüldü. Ancak, TİP Antalya İl Başkanlığı, bu kararı darbe olarak nitelendirerek protesto etti. Yargıtay'ın kararının Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde okunmasının ardından gerçekleşen eylemde, TİP Antalya İl Başkanı Enes Keskin, Anayasa'nın çiğnendiğini ve hukuk dışı bir sürecin yaşandığını belirtti.

Antalya'dan Can Atalay Tepkisi!

'Milletvekilliği Hukuksuz Bir Şekilde Düşürüldü'

Keskin, Anayasa Mahkemesi'nin Can Atalay'ın derhal tahliye edilmesi yönündeki kararına rağmen, Yargıtay'ın bu kararı tanımadığını ve hukuki süreci doğru şekilde işlemediğini ifade etti. Ayrıca, Can Atalay'ın seçildiği ve Meclis Başkanlığı için aday gösterildiği süreci hatırlatarak, milletvekilliğinin hukuksuz bir şekilde düşürüldüğünü savundu.

Antalya'dan Can Atalay Tepkisi!-1

'Hatay Halkı Ölüme Mahkum Edildi'

Başkan Keskin, “Türkiye'de artık bir anayasanın bulunmadığı, anayasal güvencelerin ortadan kaldırıldığı, TBMM tarafından tescillenmiştir. Sanılmasın ki yılacağız, sanılması ki pes edeceğiz, öyle olsun' diyeceğiz. Biz bugün, bir kez daha yeniden başlıyoruz. Buradan bu hukuksuz kararın alınmasında en ufak bir payı olanlara, kararım altına imza atanlara sesleniyoruz. Bu ülkenin tarihinin en aydınlık sayfalarından biri olan Gezi Direnişinin kirletebileceğinizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Ölümü reva gördüğünüz, ölüme mahkum ettiğiniz Hatay halkının iradesini hiçe saymanın hesabın mutlaka vereceksiniz." dedi.

AK Parti Ankara adayı Turgut Alktınok'a tanıtım şoku! Salondaki boşluklar dikkat çekti AK Parti Ankara adayı Turgut Alktınok'a tanıtım şoku! Salondaki boşluklar dikkat çekti

Antalya'dan Can Atalay Tepkisi!-3

Muhabir: Kamer Durdu