Antalya’nın Muratpaşa Belediyesi, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi (ASSİM) bünyesinde, 18 yaş ve üzeri bireyler için web yazılım eğitimlerine başvuruların başladığını duyurdu.

ASSİM Teknoloji Merkezi’nin Yeni Eğitim Alanları

Teknoloji alanında yeni iş fikirleri ve girişimlerin ekonomik faydaya dönüşmesini sağlamak amacıyla fiziksel ortam, makine ve ekipman desteği sunan ASSİM Teknoloji Merkezi, yeni açılan eğitim alanlarıyla teknoloji meraklılarını ağırlamaya devam ediyor. Merkez, web tasarımı, oyun yazılımı ve üç boyutlu modelleme alanlarında eğitim veriyor ve 80 öğrencisiyle birlikte robotik kodlama eğitimlerine devam ediyor.

Robotik Kodlama Eğitimleri ve Hedefler

Verilen eğitimlerde, robotik kodlama için genel bir temel oluşturulması ve yetenekli öğrencilerden özel bir grup oluşturularak bu öğrencilerin üreteceği özel projelerle yarışmalara katılması hedefleniyor. Eğitimi tamamlayan öğrencilere ise mayıs ayı sonunda sertifika verilmesi planlanıyor.

Diyarbakır'da Kürtçe Hizmet Veren Kafeye Polis Baskını: Sahibi Gözaltında Diyarbakır'da Kürtçe Hizmet Veren Kafeye Polis Baskını: Sahibi Gözaltında

Genç Girişimcilere Destek ve Ekonomiye Katkı

Ayrıca, inovasyon merkezlerinde genç girişimcilere ofis imkanı tanındıktan sonra, eğitimler doğrultusunda kendilerini geliştirenler, hazırladıkları çeşitli yazılımları yurt dışına ihraç ederek ekonomiye katkıda bulunuyor.

Web Yazılımı Eğitimi ve İstihdam Hedefi

ASSİM Teknoloji Merkezi, açacağı web yazılımı eğitimiyle Antalya’da yazılımcı ekosistemine istihdam yaratmayı ve insanlara yeni iş imkanları sunmayı hedefliyor. Eğitime katılmak isteyen ve yazılım alanına ilgi duyan 18 yaş ve üzeri gençlerin 20 Mayıs tarihine kadar Turunç Masa üzerinden başvurularını tamamlaması gerekiyor.

Kaynak: Muratpaşa Belediyesi/Bülten