Antalya'da yaşanması beklenen şiddetli yağışlar için Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi'nden 'turuncu kod' uyarısı geldi. Tahminlere göre, merkez ilçelerde metrekareye 100 kilograma kadar yağış düşebilir.

Hangi İlçeler'e Uyarı Verildi?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi, Antalya'da beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara karşı 'turuncu kod' uyarısında bulundu. Uyarıda, bu akşam saatlerinden itibaren Konyaaltı, Döşemealtı, Kepez, Muratpaşa, Aksu ve Kemer gibi merkez ilçelerde çok kuvvetli, bazı bölgelerde ise şiddetli yağışların olabileceği belirtildi. Ayrıca, batı ilçeleri Kumluca, Finike, Demre, Kaş ve gece saatlerinden sonra Serik'te kuvvetli ve çok kuvvetli yağışların beklendiği ifade edildi.

Kadınlar Kahvehanede Erkekler Evlerinde! Kadınlar Kahvehanede Erkekler Evlerinde!

Yetkililer, kuvvetli yağışların salı gece saatlerinden sonra etkisini kaybetmesinin beklendiğini dile getirerek, ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini vurguladılar.

Kaynak: İHA