Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Halk Müziği İcra Heyeti’nin “Sevda Türküleri” konserini izledi. Bu konser, Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Görümce Filmi Nerede Çekildi! Görümce'nin IMDB Puanı Kaç? Görümce Filmi Nerede Çekildi! Görümce'nin IMDB Puanı Kaç?

Konserin İçeriği

Konser, Şef Tuğça Uşaklı yönetiminde sahneye çıkan Ritim Grubu’nun performansı ile başladı. Ardından, Şef Yiğit Aktı yönetimindeki İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Halk Müziği İcra Heyeti sahne aldı. Gece boyunca birbirinden güzel türküler seslendirildi ve konseri izleyenler de bu türkülere eşlik etti. Konuk Sanatçı Özlem Özdemir de sesiyle ve seslendirdiği türkülerle konsere renk kattı.

Başkan Böcek’in Katılımı ve Yorumları

Yoğun programına kısa bir ara vererek konseri izleyen Başkan Muhittin Böcek, Şef Yiğit Aktı, Şef Yardımcısı Veli Pepe, 50 yıllık korist Adem Ölçer, Çalgı Grubu Şefi Oğuz Paksoy, Ritm Grubu Şefi Tuğça Uşaklı ve Konuk Sanatçı Özlem Özdemir’e çiçek ve plaket takdim etti. Başkan Böcek, İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı’nın birçok başarılı çalışmaya imza attığını belirtti ve “Sanata ve sanatçıya değer veren anlayışımızla konservatuvarımızı da elimizden geldiğince desteklemeye gayret gösterdik. Konservatuvarımıza gönül veren, emek veren sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Bu gece burada olmaktan son derece memnuniyet duydum. 5 yıl süre içerisinde her şeye rağmen çok da güzel şeyler de yaptık sizlerle beraber. Bundan sonra yine sizlerle beraber azimle gururla bir 5 yıl daha nasip olursa daha aydınlık, daha özgürce yaşayacağımız daha güzel günlerde buluşacağız” dedi.

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi/Bülten