Antalya'nın turizm cenneti olan Konyaaltı Sahili, baharın gelmesiyle birlikte yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Kentteki sıcaklık 30 dereceyi aşarken, vatandaşlar ve turistler güneşin tadını çıkarmak için sahile akın etti. Özellikle hafta sonları yoğunlaşan sahil, yerel seçimlerin etkisiyle bile boş kalmadı.

Yiyecek içecek fiyatlarındaki artışa karşı toplumdan boykot çağrısı Yiyecek içecek fiyatlarındaki artışa karşı toplumdan boykot çağrısı

Konyaaltı Sahili'nde Deniz ve Güneş Keyfi

Konyaaltı Sahili'ne inenler, Akdeniz'in serin sularında yüzmenin keyfini çıkarırken, bir kısmı da güneşin altında bronzlaşmayı tercih etti. Sahilde, son yılların popüler sporu olan stand up paddle boarding (SUP bording) yapanlar da gözden kaçmadı. Ayrıca, çocuklar deniz içindeki kayalardan atlayarak eğlenceli vakit geçirdi.

Deniz Keyfi ve Yerel Seçimler

Sahilde bulunan vatandaşlar, oy kullanma işlemlerini tamamladıktan sonra denize gelerek serinlemenin keyfini yaşadı. Kentin en güzel manzaralarından biri olan Beydağları'nın karla kaplı görüntüsü ise ziyaretçilerin ilgisini çekti. Sahilde bulunanlar, deniz sezonunun başlamasıyla birlikte her gün gelmeyi planladıklarını ifade ettiler.

Sahilde Güneşin Tadını Çıkaranlar

Denize girdikten sonra hissettiklerini dile getiren bir ziyaretçi olan Caner Ateş, "Hava çok güzel. Sahile geldim çünkü deniz sezonu açıldı ve havalar çok sıcak. Denizanalarına dikkat etmekte fayda var" dedi. Benzer şekilde, Konyaaltı Sahili'ni yaz kış tercih eden Ufuk Çalış da, "Her sabah gelmeye devam edeceğim. Oyumu kullandım ve şimdi denizin tadını çıkarıyorum. Denizanaları konusunda biraz endişeliyim ancak umarım bir sorun yaşamayız" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA