Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentin turistik noktalarında bulunan ASAT’a bağlı rögar kapaklarını birbirinden renkli motiflerle süsleyerek, sokak ve caddelere sanatsal bir dokunuş yaptı.

Yiyecek içecek fiyatlarındaki artışa karşı toplumdan boykot çağrısı Yiyecek içecek fiyatlarındaki artışa karşı toplumdan boykot çağrısı

Estetik ve Modern Bir Görünüm

ASAT rögar kapakları, grafiti sanatı ile hem estetik hem de modern bir görünüme kavuştu. Kentin turistik cazibe noktalarından Kaleiçi Kral Yolu, Atatürk Caddesi ve Karaalioğlu Parkı’nda bulunan rögar kapakları, grafiti sanatçıları tarafından birbirinden renkli ve eğlenceli figürlerle boyandı.

Kent Estetiğine Katkı

Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtımı Dairesi Başkanı İsmail Oskay, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Oskay, “Şehrimizin kent estetiğine, dokusuna ve güzelliğine değer katacak uygulamalar yapıyoruz. ASAT döküm kapaklarını da kentimizin renkliliğine ve canlılığına uygun olarak grafiti sanatıyla estetik bir görünüme kavuşturduk. Sokak ve caddeler renklendi. Çalışma çevre esnafımız başta olmak üzere yerli ve yabancı tüm vatandaşların ilgisini çekti. Kentimizin farklı noktalarında da bu uygulamayı sürdüreceğiz” dedi. Bu çalışma, kentin estetiğine katkı sağlarken, aynı zamanda yerli ve yabancı tüm vatandaşların ilgisini çekiyor.

Kaynak: İHA