Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından düzenlenen ‘Rapunzel’ çocuk operası, 17 Mayıs Çarşamba günü dünya prömiyerini yaptı ve minik seyircilerin büyük ilgisini çekti. Eser, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak 23 Nisan Salı günü tekrar sahnelenecek.

‘Rapunzel’ Çocuk Operası: Masallar Dünyasına Yolculuk

A. Sait Karabulut’un özel olarak opera formatında bestelediği ‘Rapunzel’ çocuk operası, minik seyircileri masallar dünyasına yolculuğa çıkardı. Andersen’in en çok bilinen masallarından olan Rapunzel, besteci Ahmet Sait Karabulut’un müzikal temalarıyla öne çıkıyor.

Osmanlı'nın Meşhur Lezzeti  Konya'da Yeniden Hayat Buluyor! Osmanlı'nın Meşhur Lezzeti Konya'da Yeniden Hayat Buluyor!

Oyuncu Kadrosu ve Hikaye

‘Rapunzel’ çocuk operasında, Rapunzel karakterini Betül Uzunoğlu Oruç, Leo karakterini M. Yusuf Yıldız, Cadı karakterini Seçil Fenercioğlu, Mia karakterini Ceren Tereci Aytekin, Bıdık karakterini Dağhan Ergün, Karga karakterini Engin Yaman, Pölsnderndorf Büyücüsü karakterini Oya Vural canlandırdı.

Biletler Hızla Tükeniyor!

Büyük beğeni toplayan ‘Rapunzel’ çocuk operasının biletleri hızla tükeniyor! Bilet satışlarına bir ay önce başlanan ‘Rapunzel’ çocuk operası 23-25 Nisan 2024 tarihlerinde tekrar sahnelenecek. Sınırlı sayıdaki biletler, Antalya Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve internet üzerinden temin edilebilir.

Kaynak: Antalya Devlet Opera ve Balesi/Bülten