Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde Antalya Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenen 'Huysuz' oyununu izleyerek, Genel Sanat Yönetmeni ve oyunculara çiçek takdim etti. AŞT'nin 40 yıldır sahnelerde perde açmasının önemine vurgu yapan Başkan Böcek, sanata ve sanatçıya desteklerinin süreceğini belirtti.

Türk Yıldızları Antalya'da gösteri yapacak! Tarih verildi Türk Yıldızları Antalya'da gösteri yapacak! Tarih verildi

Tiyatro Emekçilerinin Gününü Kutladı

Başkan Muhittin Böcek, oyunun ardından sahneye çıkarak AŞT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür ve oyunculara çiçek takdim etti. "40 yıldır perdesini hiç kapatmayan, yurt içi ve yurt dışında oyunları ile izleyiciyle buluşan tüm AŞT oyuncularının ve Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutluyorum" diyen Başkan Böcek, sanata olan önemin altını çizdi ve desteklerini sürdüreceklerini dile getirdi.

Perdemiz 40 Yıldır Açık

Oyun sonrasında 'Huysuz' oyuncuları performanslarıyla uzun süre alkışlandı. AŞT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, 27 Mart'ta tarihi bir gün yaşadıklarını belirterek, 40 yıldır perde açan tek tiyatro olmanın gururunu taşıdıklarını ifade etti. Başkan Böcek ise oyuncularla Dünya Tiyatrolar Günü anısına öz çekim yaparak bu özel anı ölümsüzleştirdi. Ayrıca, AŞT'nin 40. Yıl Sergisi'ni ziyaret ederek tiyatro emekçilerine teşekkür etti.

Başkan Böcek, sanat ve kültürün önemine vurgu yaparak, Antalya'da tiyatro ve sanatın gelişimine katkı sağlamaya devam edeceklerini belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi