Antalya'da orman arazilerinin kiralanması ve tahsis edilmesi vaadiyle vatandaşları dolandıran 2 şüpheli, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla tutuklandı.

Operasyon kapsamında yapılan çalışmalarda, şüphelilerin kendilerini yüksek orman mühendisi olarak tanıtarak, Orman Müdürlüğü'ne ait arazilerin kiralanması veya tahsis edilmesi için gerekli iş ve işlemleri takip edeceklerini söyleyerek güven oluşturdukları belirlendi.

Şüphelilerin, vatandaşlardan nakit veya banka yoluyla para alarak sözde işlemleri gerçekleştirdikleri ancak herhangi bir hizmet sunmadıkları tespit edildi. Bu yöntemle birçok vatandaşın mağdur edildiği ortaya çıktı.

Ayhan Bora Kaplan Dosyasında Ciddi Gelişme! 7 Kişi Daha Tutuklandı Ayhan Bora Kaplan Dosyasında Ciddi Gelişme! 7 Kişi Daha Tutuklandı

Adli makamlara sevk edilen 3 şüpheliden 2'si "Nitelikli Dolandırıcılık" suçundan tutuklandı ve cezaevine gönderildi. Operasyon, dolandırıcılığa karşı mücadelenin devam edeceğinin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: İHA