“Cumhuriyetin 100’ncü yılında Cumhuriyet’in çocukları hediyeleşiyor” projesi kapsamında, Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu öğrencileri, Bartın, Bitlis, Hatay ve Elazığ’daki bazı okullarda öğrenim gören öğrencilere çeşitli hediyeler gönderdi. Bu jeste karşılık, minik öğrenciler de duygu dolu mektuplar gönderdi.

Aksu Başkan ve Meclis Üyeleri Adayları Kesinleşti Aksu Başkan ve Meclis Üyeleri Adayları Kesinleşti

Projenin Detayları

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’ncü yılı dolayısıyla, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu öncülüğünde başlatılan bu proje, öğrenciler arasında karşılıklı bir hediyeleşme etkinliği olmuştur. Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu öğrencileri, Bartın, Bitlis, Hatay ve Elazığ’daki bazı okullara çeşitli hediyeler göndermiştir.

Antalya'da Minik Öğrencilerden Duygu Dolu Mektuplar

Minik Öğrencilerden Duygu Dolu Mektuplar

Hediyelerini alan minik öğrenciler, bu jeste karşılık Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu’nda ücretsiz olarak üniversiteye hazırlanan “abla ve ağabeylerine” duygu dolu mektuplar gönderdi. Mektuplarında, üniversiteye hazırlanan öğrencilere başarılar dileyerek, istedikleri üniversiteleri kazanmaları için dualar ettiklerini yazdılar ve birbirinden değerli resimler çizdiler.

Mektuplarını alan Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu öğrencileri ise mektupları okuyarak duygu dolu anlar yaşadı.

Kurs Müdürü Suat Göv’ün Açıklamaları

Kurs Müdürü Suat Göv, yaptığı açıklamada, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu öncülüğünde başlatılan projenin çok anlamlı ve değerli olduğunu belirtti. Bartın, Bitlis, Hatay ve Elazığ’daki öğrencilere hazırladıkları jest için teşekkür ettiğini kaydetti. Bu proje, öğrenciler arasında empati ve dayanışmayı teşvik etmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi