Eski Sevgilisini Tabancayla Yaralayan Şahıs Adliyeye Sevk Edildi Eski Sevgilisini Tabancayla Yaralayan Şahıs Adliyeye Sevk Edildi

Kiracılar Dayanışma Platformu Kurucu üyesi Cengiz Kul, “Bizler bu yola çıkarken sadece ve sadece yaralarımıza derman aramak mağdur kiracı arkadaşlarımızın kanunlar çerçevesinde haklarının korunmasını ve refah içinde kaliteli bir yaşam sürmesini amaçladık. Fakat görüyoruz ki bizim yaramıza derman aradığımız yerler ağır enflasyon şartlarında yaraya derman değil tuz olmuşlardır.

Bizler ne bir siyasi partinin güdümünde ne herhangi bir bürokratın fikirlerinde bu meydanlarda yer almadık. Bizler sıradan kendi yağında kavrulan bir halk hareketi olarak bu meydanlardan sesimizi ilgili makamlara duyurmaya çalıştık ve çalışıyoruz. Günümüzde bu ülkenin halkı artık yeme içme ve giyinme sorununu unutmuş, daha da önemlisi barınma sorunuyla karşı karşıya kalmıştır. Barınma sorunu insanları psikolojik ve maddi anlamda derinden etkilemiştir. İntiharlar artmış darplar çoğalmıştır. Bizler alnı secdede emperyalist düşüncenin altında ezilip giden bir halk olmak istemiyoruz” dedi.

HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ

Cengiz Kul, “Bizler kula kul olmuş, kıblesi makam, imanı sömürge , ibadeti halkı soymak olan ve korku imparatorluğu üzerine kurulmuş bir sistem istemiyoruz. Sizlerden çok şeyde istemiyoruz. Sosyal devletin kanunları çerçevesinde haklarımızın korunmasını yasal olmayan tahliye kararlarının kaldırılmasını, fahiş kira artırımlarının önüne geçilmesini, ev sahiplerinin kontrollü bir biçimde denetlenmesini istiyoruz. Yani adalet zengine sihirli değnek fakire garibana keskin kılıç olmasın istiyoruz. Artık adaletin gerçekten işlediğini hep gücü olanın değil garibanın da haklı olduğu davada yüzünün güldüğünü görmek istiyoruz. Biz kiracıların sokak hayvanları gibi sokağa atılıp sonradan da kaderine terk edilmesini istemiyoruz. Bazı bakanların çıkıp kiralar düşüyor kelimesini neye dayanarak söylediklerini de çok merak ediyoruz. Kiralar düşmüyor gıda fiyatları ucuzlamıyor asgari ücrete zam gelecek diye herkes pusuya yattı bekliyor. Önceden maaş zamanlarını iple çekerdik şimdi maaş zamanı gelse de olur gelmese de olur düşüncesindeyiz. Bir aylık çalışmanın sonucunda cebimizde bir lira bile kalmıyor tamamı kiralara gidiyor sizler bu halkın çektiği çileyi ıstırabı ne zaman göreceksiniz? Görmediğiniz gibi lütfen insanları da algı yaparak kandırmayın. Yani kiralar düşmedi insanlar hala aldıkları maaşın tamamını kiraya ödüyor. Bizler bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Emperyalist zihniyete karşı sonuna kadar direneceğiz. Çok yakın bir zamanda tekrar yılmadan bıkmadan usanmadan evlatlarımız yaşlılarımız ve geleceğe umudu kalmamış gençlerimiz için tekrar Ankara'ya gideceğiz. Buradan tüm siyasilere seslenmek istiyorum kiracılar sizlerin onlara ulaşmasını bekliyor. Malum önümüz seçim sevgili belediye başkan adayları biz buradayız sizlerin de bizlere ulaşmasını bekliyoruz. Artık halkın sorununa göz yuman değil halkla halk olan derdinde dertlenen sevincinde sevinen yöneticiler istiyoruz sizler bize gelene kadar bizler durmayacağız. Hakkımızı savunmak için, ailemizle huzurlu oturmak için barınma yeme içme, eğitim hakkımızı aramaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kiracılar Dayanışma Platformu3

Kiracılar Dayanışma Platformu4

Kaynak: Arda Kır