Antalya Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında Antalya ve ilçelerinde kreş sayısını arttırma kararı aldı. Yakın zamanda Sedir, Korkuteli, Elmalı ve Alanya’da hizmete açılacak yeni kreşler ile kreş sayısı 15’e çıkacak.

Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Hedefleri

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, her ilçeye yeni kreşler açarak kadınların istihdama katılmalarını ve çocukların daha nitelikli eğitim almalarını sağlamayı hedefliyor. Başkan Böcek’in göreve gelmesiyle birlikte, Büyükşehir Belediyesi’nin Cam Piramit Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi’nin kapasitesi genişletildi. Muratpaşa Yenigün, Gündoğmuş, Serik ve Kaş’ta çocuk kreşleri açılarak Antalyalılara hizmet vermeye başlandı.

İstanbul'da deprem! İstanbul'da deprem!

1263 Çocuk Yararlanıyor

Antalya ve ilçelerinde kreş sayısını sürekli arttıran Büyükşehir Belediyesi, Kepez Kanal, Güzeloba, Finike, Kumluca ve Manavgat’ta yeni kreşler açtı. Büyükşehir Belediyesi’nin 11 çocuk kreşi, toplamda 1263 çocuğa hizmet veriyor.

Yeni Kreşler Açılıyor

Büyükşehir Belediyesi, 4-6 yaş çocuklar için şimdi de 100. Yıl Sedir Spor Kompleksi içerisinde 120 öğrenci kapasiteli ve Korkuteli’nde de 80 öğrenci kapasiteli iki yeni kreş daha açacak. Elmalı ve Alanya’da devam eden tadilat çalışmalarının tamamlanmasıyla yeni kreşlerin kısa zaman içinde hizmete girmesi planlanıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin açacağı yeni dört kreş ile birlikte Antalyalılara hizmet veren kreş sayısı 15’e çıkacak. Bu gelişmeler, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çocukların eğitimine verdiği önemi gösteriyor.

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi/Bülten