Antalya’nın Serik ilçesinde, 3 aydır kayıp olarak aranan Kırgız kadının cansız bedeni toprağa gömülü olarak bulundu. Olayın ardından polis ekipleri harekete geçerek iki kişiyi gözaltına aldı ve bir kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

A W107947 02

Olayın Detayları

Kırgızistan’dan bir süre önce Antalya’ya gelen Damira Kozhogulova’ya ulaşamayan yakınları, kayıp ihbarında bulundu. İhbar sonrası Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ve Cinayet Büro ekipleri, Kozhogulova’nın bulunması için çalışma başlattı. Ekipler, Kozhogulova’nın cep telefonunun en son sinyal verdiği adresi belirledi ve şüpheli gördükleri kişileri takibe aldı.

A W107947 01

Şüphelilerin Gözaltına Alınması

Damira Kozhogulova’nın telefon görüşmeleri ve HTS kayıtlarını inceleyen ekipler, Kozhogulova’nın son olarak M.Y. ile görüştüğünü ve ardından M.Y.’nin tanıştırdığı E.B.’nin Serik ilçesine bağlı Karadayı Mahallesi’ndeki evine gittiğini tespit etti. Polis ekipleri M.Y. ve E.B.’yi operasyonla gözaltına aldı.

Cansız Bedenin Bulunuşu

E.B.’nin yer göstermesi sonucu polis nezaretinde yapılan kazıda Damira Kozhogulova’nın cansız bedeni bulundu. E.B., ifadesinde Kozhogulova ile alkol aldıklarını, sabah kalktığında ise Kozhogulova’yı yatakta hareketsiz bulduğunu iddia etti. Kozhogulova’nın öldüğünü anlayınca paniğe kapıldığını öne süren E.B., daha sonra Kozhogulova’nın cesedini evinin yakınındaki araziye gömdüğünü söyledi.

Adli İşlemler

Ceset, savcılık ve olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu’nun morguna konuldu. Şüphelilerden E.B. tutuklanırken, M.Y. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kaynak: İHA