Yağlı Saçlardan Nasıl Kurtuluruz? İşte Uzman Tavsiyeleriyle Yağlı Saç Problemine Kalıcı Çözümler! Yağlı Saçlardan Nasıl Kurtuluruz? İşte Uzman Tavsiyeleriyle Yağlı Saç Problemine Kalıcı Çözümler!

Antalya’da bulunan Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi (ASSİM), kadınların toplumsal sorunlara karşı sürdürülebilir ve adil çözümler üretmeyi hedefleyen bir sosyal inovasyon programı düzenledi. Program, mekatronik mühendisi Doç. Dr. Hüseyin Üvet tarafından yönetildi.

Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik Eğitimi

ASSİM, topluma katkıda bulunmayı ve kendi işini kurmayı hedefleyen kadınlar için sosyal inovasyon ve girişimcilik eğitimini başlattı. 80 kadının katılımıyla 18-19 Ocak tarihlerinde gerçekleşen eğitimde, kursiyerler yuvarlak masa grup çalışmalarıyla belirlenen konularda girişimcilik modelleri hakkındaki fikirlerini masaya yatırdı.

Yaratıcı Fikirler ve Toplumsal Yarar

Kadınlar, toplumsal sorunlara yönelik mevcut çözümlerden daha etkin, verimli, sürdürülebilir ve adil çözümler üretmeyi hedefleyen sosyal inovasyon eğitiminde yaratıcı fikirler geliştirdi. Bu fikirler, bireylerden önce topluma kazandırılan değeri öne çıkaran yeni çözümler olarak dikkat çekti.

Eğitim Ortamı ve Katılımcıların Görüşleri

Doç. Dr. Üvet, eğitim ortamının, katılımcıların fikirlerini toplumsal yarara dönüştürürken aynı zamanda ekonomik kazanç elde edebilmeleri, gelir modelleri oluşturabilmeleri ve fikirlerini sunarken yaşanacak ikna süreçleri üzerine tartışabildikleri bir ortam olduğunu belirtti. Eğitime katılan kadınlar, bu eğitim sayesinde projelendirme anlamındaki eksikliklerini giderdiklerini ve bundan sonrası için Antalya’da güzel projelere imza atacaklarına inandıklarını ifade ettiler. Bu tür eğitimlerin, özellikle kadın girişimciler için çok güzel bir örnek olduğunu ve arttırılması gerektiğini belirttiler.

Kaynak: Muratpaşa Belediyesi/Bülten