Kadına şiddete karşı harcanmayan bütçe Diyanet'e gitti Kadına şiddete karşı harcanmayan bütçe Diyanet'e gitti

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Antalya'da kadın kooperatiflerinin değerli emeklerini ve yerel lezzetleri daha geniş kitlelere tanıtmak amacıyla yeni ve önemli bir projeye imza attıklarını duyurdu. Tarım ve Orman Müdürlüğü, 'Antalya Kadın Kooperatifleri ve Antalya'nın Şefleri Buluşuyor' etkinliği ile kadın kooperatifleri ve şefleri bir araya getirerek, sosyal sorumluluk, farkındalık ve yerel ürünlere saygıyı vurgulamayı hedeflediklerini belirtti.

Tanıtım Filmleri ve Dijital Ürün Kataloğu Hazırlandı

Bu proje kapsamında hazırlanan tanıtım filmleri ve dijital ürün kataloğu ile kadın kooperatiflerinin ürettiği benzersiz lezzetler ve el emeği ürünlerinin en iyi şekilde tanıtılması amaçlanıyor. Etkinlikte, kadın kooperatiflerinin ürünlerinin sergilenmesi ve tadım etkinlikleri de düzenlenecek. Ayrıca, gastronomi hocaları ve ünlü şeflerin sunumlarıyla yerel ürünlerin gastronomik açıdan kullanımı vurgulanacak.

Whatsapp Görsel 2024 05 30 Saat 11.49.46 8B59880D

Etkinlik 4 Haziran'da Gerçekleşecek

Etkinlik, 4 Haziran 2024 tarihinde düzenlenecek ve Antalya'nın yerel ürünleri, gastronomi dünyasıyla buluşacak. Bu özel etkinlik, şefler ile kooperatifler arasında güçlü bir bağ kurarak, yerel ürünlerin hak ettiği değeri görmesini sağlayacak.

Kadın Emeğine Destek ve Yerel Ürünlerin Önemi

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 'Beş yıldızlı büyük otellere kadın emeği ürünleri koyabilirsek, kadın kooperatiflerinin gelişiminde önemli bir model olacağını düşünüyoruz' dedi. Ayrıca, kadın kooperatifleri ile oteller arasında ekonomik ve mentorluk bağı kurulabilirse, kadın kooperatiflerinin piyasadaki diğer aktörlerle arasındaki farkın hızla kapanacağını ifade etti.

Gelecek Nesillere Aktarılacak Bir Model

Tarım ve Orman Müdürlüğü, 'Kadın emeğini desteklemek, yerel lezzetlerimizi korumak ve gelecek nesillere aktarmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bu etkinlik bir başlangıç olacak ve inşallah çok iyi noktalara gelecek' açıklamalarında bulundu.

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün Açıklaması

'Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak, kadın kooperatiflerimizin değerli emeğini ve yerel lezzetlerimizi daha geniş kitlelere tanıtmak amacıyla yeni ve önemli bir projeye imza atıyoruz. 'Antalya Kadın Kooperatifleri ve Antalya'nın Şefleri Buluşuyor' etkinliği ile kadın kooperatifleri ve şefleri bir araya getirerek, sosyal sorumluluk, farkındalık ve yerel ürünlere saygıyı vurgulamayı hedefliyoruz.

Bu proje kapsamında ekibimizle hazırladığımız tanıtım filmleri ve dijital ürün kataloğumuzla, kadın kooperatiflerimizin ürettiği benzersiz lezzetleri ve el emeği ürünlerini en iyi şekilde tanıtmayı amaçlıyoruz. Etkinlikte, kadın kooperatiflerimizin ürünlerinin sergilenmesi ve tadım etkinlikleri de düzenlenecek. Ayrıca, gastronomi hocaları ve ünlü şeflerin sunumlarıyla yerel ürünlerin gastronomik açıdan kullanımının önemi vurgulanacak.

Etkinliğimiz, 4 Haziran 2024 tarihinde gerçekleşecek ve Antalya’nın yerel ürünleri gastronomi dünyasıyla buluşacak. Bu özel etkinlik, şeflerimizle kooperatiflerimiz arasında güçlü bir bağ kuracak ve yerel ürünlerimizin hak ettiği değeri görmesini sağlayacaktır.

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak bu projemizle, kadın emeğine verilen desteğin artmasını ve yerel ürünlerimizin öneminin vurgulanmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Beş yıldızlı büyük otellere kadın emeği ürünleri koyabilirsek, kadın kooperatiflerinin gelişiminde önemli bir model olacağını düşünüyoruz. Gönlümden geçen sadece otellerle kadın kooperatifleri arasında bir ekonomik bağ kurmak değil, aynı zamanda bir mentorluk ve himaye bağı kurabilirsek, kadın kooperatiflerinin piyasadaki diğer aktörlerle arasındaki farkın da hızlı bir şekilde kapanacağı bir model olabilir.  Kadın emeğini desteklemek, yerel lezzetlerimizi korumak ve gelecek nesillere aktarmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bu etkinlik bir başlangıç olacak ve inşallah çok iyi noktalara gelecek.'

Alex de Souza ilk Transferini İstedi! Alex de Souza ilk Transferini İstedi!

Kaynak: Haber Merkezi