Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetimi, kadın istihdamını artırmak ve çalışma şartlarını iyileştirmek amacıyla çelik kaynakçılığı kursu başlattı. Ayrıca, Başkan Ali Bahar, ekolojik bir kreşin yapılacağını müjdeledi.

Kadın İstihdamındaki Düşüş ve Sebepleri

Antalya OSB’de kadın istihdamının azalmaya başlaması üzerine, Bölge Yönetim Kurulu, sorunun sebeplerini araştırdı. Başlıca nedenlerin artan trafik yoğunluğu ve çocuk yaştaki öğrencilerin okul saatleri olduğu tespit edildi.

Çelik Kaynakçılığı Kursu ve Kadın İstihdamı

Kadınların çalışma şartlarını kolaylaştırmak ve sanayideki kadın istihdamını artırmak için, Antalya OSB Müteşebbis Heyet Üyesi Canan Keskin Gürkan Başkanlığında, bölgedeki kadın sanayicilerden oluşan bir komisyon kuruldu. Komisyon, ilk iş olarak, Antalya OSB Eğitim Merkezi ve ATSO MESEM iş birliğiyle bir çelik kaynakçılığı kursu hazırladı ve iş arayan kadınlara istihdam garantili bir eğitim programı açtı.

Ekolojik Kreş Müjdesi

Kadınların çalışma şartlarını kolaylaştırmak için Antalya OSB’ye bir ekolojik kreş açılacağı müjdelendi. Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Yeni bir şey planlıyoruz. Antalya OSB’ye OSİAD ile bir ekolojik kreş kuracağız. OSİAD işin koordinatörlüğünü yapacak. İnşallah ekolojik kreşi de biz yapacağız” dedi. Bu girişim, kadınların iş hayatına katılımını artırmak ve çocukları için güvenli bir ortam sağlamak adına önemli bir adım olarak görülüyor.

Boğazı kesilerek öldürülen kadının katili akrabası çıktı! Vahşi Cinayet! Boğazı kesilerek öldürülen kadının katili akrabası çıktı! Vahşi Cinayet!

Kaynak: ATSO/ Bülten