Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde, 40 metrelik falezlerin uç noktasında  int*har girişiminde bulunan bir şahıs, itfaiye ve polis ekiplerinin yaklaşık bir saatlik çabasının ardından, olay yerine gelen müzakereci tarafından adeta ölümün kıyısından çekip alındı.

Olayın Detayları

Olay, saat 10.30 sıralarında Bahçelievler Mahallesi Atatürk Parkı içerisinde yer alan falezlerde meydana geldi. Bir şahsın 40 metrelik falezlerin uç kısmında tehlikeli bir şekilde oturduğunu ve durumunun iyi olmadığını gören vatandaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye itfaiye, polis ve deniz polisi sevk edildi.

İtfaiye ve Polis Ekiplerinin Müdahalesi

İsminin Rabia T. olduğu öğrenilen ve olay yerine ilk gelen itfaiye ekibinde bulunan bayan bir itfaiye memuru tarafından ikna edilmeye çalışılan şahıs, tüm çabalara rağmen tehlikeli noktadan uzaklaşmadı. İtfaiye ve polis ekiplerinin uzun süren çabalarına rağmen ikna edilemeyen Rabia T. için ekipler olay yerine müzakereci polis istedi.

Bu Sahillere Giriş Yasak! Cezası 387 bin TL Bu Sahillere Giriş Yasak! Cezası 387 bin TL

Müzakereci Polisin Müdahalesi

Bu esnada Rabia T., falezlerin uç kısmında ayağa kalkarak yürümeye başladı ve zaman zaman kendisini boşluğa doğru eğildi. Kısa sürede olay yerine gelen Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı müzakereci polis memuru, Rabia T. ile görüştüğü sırada arkasından yaklaşıp bir anlık boşluğundan yararlanarak bulunduğu yerden çekerek güvenli bölgeye aldı. Tehlikeli noktadan uzaklaştırılmaya çalışılan Rabia T. kendisine eşlik eden polis memurlarına, “Bırakın beni yanlış yapıyorsunuz. Beni zorla götüremezsiniz. Bunu siz de biliyorsunuz” diye tepki gösterdi. Bu olay, yetkililerin hızlı ve etkili müdahalesi sayesinde daha büyük bir trajediyi önlemiş oldu.

Kaynak: İHA