Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu ve Akdeniz Gastronomi ve Mutfak Yıldızları Derneği arasında iş birliği protokolü imzalandı. Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Antalya’yı birlikte yönetmeye devam edeceğiz” dedi.

Ortak Hizmet Projesi ve İş Birliği Protokolü

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu arasında ortak hizmet projesi ve işbirliği protokolü imzalandı. Protokol, Antalya Büyükşehir Belediyesi adına Başkan Muhittin Böcek ve Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu adına Sacittin Hancıoğlu tarafından imzalandı.

Çevre Eğitimleri ve Meslek Odalarına Yer Tahsisi

Protokol kapsamında, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve çeşitli mühendislik odaları ile Antalya’da yapılan ve yapılması planlanan projelere ilişkin ortak akılla hareket edilmesi, iklim değişikliği ve ekoloji konusunda kamuoyunun eğitimi ve bilgilendirilmesi, doğal varlıkların, insan sağlığının, yeşil alanların korunması ve geliştirilmesi amaçlarıyla iş birliği içerisinde çalışmalar yapılması kararlaştırıldı. Ayrıca, meslek odaları ile projeler üretmek, üretileni desteklemek ve uygulamaların gerçekleştirilmesini temin etmek amacıyla Kepez Fabrikalar Mahallesi’nde bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait taşınmaz, 3 yıl süreyle bedelsiz olarak ilgili meslek odalarının kullanımına verildi.

Gastronomi Derneği ile İş Birliği

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Akdeniz Gastronomi ve Mutfak Yıldızları Derneği arasında ise iş birliği beyannamesi imzalandı. Bu beyanname kapsamında her yıl 27 ülkeden 2 binden fazla yarışmacı, 30 binden fazla ziyaretçi ile düzenlenen ve bu yıl 5. kez kapılarını açacak olan Türkiye’nin en büyük ve prestijli yemek yarışma organizasyonu “Uluslararası Gastronomi ve Miksoloji Yıldızları Buluşması” Cam Piramit’te Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Kasım ayı içerisinde yapılacak. Başkan Muhittin Böcek, Antalya’nın önemli bir gastronomi şehri olduğunu belirterek, Antalya’nın yemek kültürünü dünyaya tanıtmak istediklerini ifade etti.

AKP grubunda 'Istakoz' mesajlaşması: Varank ve Bilal Erdoğan arasındaki diyalog AKP grubunda 'Istakoz' mesajlaşması: Varank ve Bilal Erdoğan arasındaki diyalog

Kaynak: Haber Merkezi