Antalya Büyükşehir Belediyesi, girişimcilere destek vermek amacıyla HUB Antalya Girişimcilik Merkezi’ni hizmete açtı. Merkez, Gameathon Antalya: Oyun ve Öğrenme Maratonu ile faaliyete başladı.

HUB Antalya Girişimcilik Merkezi ve Hedefleri

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in vaatlerinden biri olan HUB Antalya Girişimcilik Merkezi, gençler ve girişimci adayları için yeni bir soluk getirdi. Merkez, yenilikçi fikirleri desteklemek, gençlerin fikirlerini hayata geçirmelerini sağlamak ve girişimci adaylarına yönelik destek amacıyla kuruldu.

AKP grubunda 'Istakoz' mesajlaşması: Varank ve Bilal Erdoğan arasındaki diyalog AKP grubunda 'Istakoz' mesajlaşması: Varank ve Bilal Erdoğan arasındaki diyalog

Gameathon Antalya Etkinliği

Merkez, Gameathon Antalya etkinliği ile hizmete başladı. Gençler, bu maratonda katıldıkları atölyeler sayesinde oyun ile öğrenmeyi birbirinden farklı etkinliklerle deneyimledi.

Nitelikli Gençlerin Yetişmesine Katkı

Antalya Büyükşehir Belediyesi HUB Antalya Öğrenme Tasarımları ekibinden eğitmen Gökçe Kılıç, “HUB Antalya Girişimcilik Merkezi’ndeki etkinliklerle gençlerin kişisel gelişimlerine odaklanarak onlara yatırım yapmayı amaçlıyoruz. Ücretsiz olarak sunulan atölye programları nitelikli, yaratıcı ve yenilikçi bireylerin yetişmesine katkı sağlıyor” dedi.

12 Farklı Atölye Gerçekleştirildi

HUB Antalya Girişimcilik Merkezi’nde gençlerin bilgi, beceri ve yetkinliklerinin destekleneceği Gameathon Antalya etkinliğinde; gençler farklı atölyelere katılarak oyun ve öğrenme maratonu içerisinde beş saat sürecek bir yolculuğa çıktı. Türkiye’nin ilk ve tek oyun ve öğrenme maratonu olan Gameathon etkinliğinin Antalya kısmında 12 farklı atölye etkinliği gençler ile buluştu.

Kaynak: Haber Merkezi